Yerba Mate – klasyczny spalacz tłuszczu

0

Popularnie Yerba Mate to wywar z rośliny nazywanej Ostrokrzewem Paragwajskim. Swoją popularność rozwija głównie w krajach Ameryki Południowej oraz Azji gdzie jest tradycyjnym napojem, który możemy uznać jako alternatywę dla naszej herbaty. Napój ten jest uznany przez wiele osób ze względu na szerokie działanie z korzyścią dla organizmu oraz swój specyficzny smak.

Główne korzyści wynikające z Yerba Mate,

Popularność większości substancji na rynku nie bierze się bez powodów i podobnie jest w przypadku tego związku. Właściwości Yerba Mate są naprawdę szerokie i dotyczą wielu aspektów naszego zdrowia czy procesów metabolicznych zachodzących w naszym ciele. Przede wszystkim jest to skuteczny antyoksydant który przyczynia się do wydalania nadmiernej ilości toksyn dlatego działa oczyszczająco na organizm. Inną zaletą którą nie sposób pominąć jest wpływ na nasz umysł, a dokładniej zwiększenie zdolności logistycznych i ułatwienie koncentracji w kluczowych momentach. Ma to spory związek z mateiną której Yerba Mate jest podstawowym źródłem. Działa także jako diuretyk redukując obrzęki skórne i nadmiar zgromadzonej wody. Co więcej, niektóre badania sugerują także na pozytywny wpływ na zwalczanie nadmiaru stresu. Jest także obfitym źródłem szeregu różnych witamin, związków mineralnych oraz innych składników prozdrowtnych. Do najważniejszych możemy zaliczyć Inozyt, cholinę, magnez, biotynę, potas, żelazo, karoten oraz witaminy z grupy B oraz witaminę C.

Suplementacja Yerba Mate podczas odchudzania.

Wiele osób słysząc nazwę tego związki błyskawicznie kojarzy go ze zgubieniem wagi, jednak najczęściej nie znamy prawdziwych powodów dla których warto stosować Yerba Mate na redukcji. Wspomnieliśmy przede wszystkim o działaniu diuretycznym które może bardzo szybko przyczynić się do poprawy wyglądu naszego ciała. Jak dobrze wiemy nie jest możliwa utrata dużej tkanki tłuszczowej w ciągu kilku dni, jednak w przypadku gdy mamy do czynienia ze zgromadzoną wodą podskórną jest odwrotnie, wówczas już nic nie stoi na przeszkodzie. Jedynym z efektów spożywania napój Yerba Mate jest przede wszystkim towarzyszące nam uczucie sytości, a tym samym doprowadzamy do wielu sytuacji w których unikniemy spożycia dodatkowych przekąsek. Znaczne dawki tego związki zmniejszają także wchłanialność tłuszczy dostarczanych wraz z pożywieniem oraz mają zdolności regulujące poziom cukru we krwi, co również ma bezpośrednie przełożenie na to jak wyglądamy. Najlepszym suplementem, spalaczem tłuszczu na rynku opartym o Yerba Mate jest ANS Slim Factor.

Przygotowanie napoju Yerba Mate.

Aby w pełni cieszyć się klimatem tego zioła należy poznać również kilka istotnych szczegółów zachodzących podczas jego parzenia. Przede wszystkim wykorzystywane są do tego specjalne naczynia napełniane w około 70% swojej objętości suszem. Mogą być one wykonane z różnych surowców, jednak zdecydowanie największą popularnością cieszy się ceramika. Ważna jest temperatura wody która nie powinna przekroczyć 80 stopni Celsjusza, pod żadnym pozorem nie korzystajmy ze wrzącej wody która nie nadaje się do przyrządzania tego napoju.

Gdy parzymy Yerba Mate po raz pierwszy należy odpowiednio dobrać ilość wody w taki sposób aby została całkowicie wchłonięta przez przygotowany wcześniej susz. Następnie należy powtórzyć tą czynność po około 5 minutach od pierwszego zaparzenia. Istnieje kilka różnych szkół dotyczących przygotowywania wywaru z tej rośliny, jednak nie ma między nimi bardzo znaczących różnic. Dla osób które wcześniej tego nie robiły dobrym rozwiązaniem jest zaczęcie od nieco słabszych odmian napoju.

Udostępnij.

O autorze

Ekspert z dziedziny suplementacji i odchudzania. Wieloletni certyfikowany trener. Z wykształcenia specjalista z zakresu biochemii, metodologii żywienia oraz metod treningowych, z pasji komentator świata kulturystyki i fitnessu.

Napisz odpowiedź