Szybkie odchudzanie przed Sylwestrem

0

Szybkie odchudzanie na sylwestrowy bal to nie prosta sprawa, czasu nie ma zbyt wiele, ale z pewnością pewne mankamenty można zniwelować.

Grudzień jako ostatni miesiąc w roku jest dosyć dynamiczny i bardzo szybko niesie ze sobą kolejne nadchodzące wydarzenia. Z pewnością mikołajki czy Święta Bożego Narodzenia nie są sprzyjającym okresem dla osób odchudzających się. Podobnie jest z ostatnim dniem kończącego się roku, który obfituje w kaloryczne napoje oraz niewyselekcjonowane jedzenie. Jednak nie wszyscy do tej pory prowadzili zdrowy tryb życia, a zbliżająca się impreza sylwestrowa jest motywacją dla wielu do rozpoczęcia stosowania diety i podjęcia wysiłku fizycznego. Czy zatem na kilkadziesiąt dni przed sylwestrem warto jest walczyć z nadmiernymi kilogramami ?

Przede wszystkim należy sobie określić jak dużo czasu pozostało nam do tego wydarzenia. Jeśli odpowiednio wcześnie uświadomimy sobie o naszym celu np. z 2 lub 3 miesięcznym wyprzedzeniem to szansa na osiągnięcie zamierzonego rezultatu jest znacznie większa niż w przypadku osób tzw. last minute które po Wigilii pragną przygotować dobrą formę na sylwestra. Nawet jeśli jesteśmy osobami początkującymi i nasza waga będzie spadać bardzo szybko to warto zadbać by nie było to więcej niż około 1kg w skali tygodnia, co daje nam realny podgląd na to jakie rezultaty możemy uzyskać. Warto też podkreślić, że uzyskanie tak dobrego wyniku wiąże się po części ze sporym spadkiem zgromadzonej wody podskórnej która jako pierwsza jest wydalana z organizmu, przed tkanką tłuszczową. Oczywiście w internecie możemy znaleźć dziesiątki cudownych metod na zgubienie 10 kilogramów w dwa tygodnie bądź osiągnięcie pięknej talii w ciągu miesiąca, jednak jest to tylko i wyłącznie marketing i nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. Nawet jeśli komuś uda się zrzucić ilość większą niż 5 kg w ciągu miesiąca to z pewnością nie pozostanie to obojętne dla zdrowia i bardzo szybko może wystąpić efekt powrotu do pierwotnej wagi. Kluczowe jest zachowanie zdrowego rozsądku i zdanie sobie sprawy, że dietami bardzo rygorystycznymi lub głodówkami możemy narazić się na bardzo poważne konsekwencje zdrowotne.

Poza różnymi rodzajami diet bardzo często możemy natknąć się na różnego rodzaju metody który mają w szybkim czasie zmienić to jak wyglądamy. Niektóre z nich to picie wody z cytryną przed posiłkami, picie wody ze śliwek, jedzenie na mniejszym talerzu czy wiele innych z pozoru małych sztuczek. Warto wiedzieć że niektóre spośród nich są rzeczywiście skuteczne i są w stanie nam pomóc w walce z nadwagą, to jednak z całą pewnością nie sprawią że pozbędziemy się tkanki tłuszczowej kilkukrotnie szybciej. Warto jest wspomnieć także o okresie Świątecznym który jest wybitnie nie sprzyjający do wypracowania odpowiedniej sylwetki przed sylwestrem. Na świątecznym stole możemy znaleźć wiele różnych potraw, ciast, deserów czy innych wypieków które z pewnością nie należą do dietetycznych. Sprzyja to odkładaniu się tkanki tłuszczowej, lecz przede wszystkim magazynuje wodę oraz glikogen przez co nasze ciało nabiera dodatkowych kilogramów. Okres przerwy pomiędzy sylwestrem a świętami nie jest długi, dlatego nie zawsze możemy w porę pozbyć się nadmiaru którego się dorobiliśmy.

Rozwiązaniem po jakie próbuje sięgać wielu z nas są suplementy z kategorii spalaczy tłuszczu (najlepsze zostały przedstawione tutaj http://forum-sportowe.pl/topic/4-najlepsze-spalacze-t%C5%82uszczu-ranking/ ). Część z nich nie wpływa na utratę wagi, jednak istnieją również takie których stosowanie może znacznie przyspieszyć proces redukcji wagi. Należy jednak cały czas pamiętać, że są to jedynie suplementy diety i nie wykonają za nas pełnej pracy zmieniając z osoby otyłej z szczupłą i atletyczną. Duże znaczenie spośród suplementów odgrywają diuretyki które przed tym konkretnym wieczorem sylwestrowym mogą okazać się bardzo pomocne i doprowadzić nawet do spadku kilku solidnych kilogramów które mogą przełożyć się na efekt wizualny. W żadnym wypadku nie powinniśmy jednak stosować jakichkolwiek spalaczy  ze stymulantami w dzień naszej zabawy.

Udostępnij.

O autorze

Ekspert z dziedziny suplementacji i odchudzania. Wieloletni certyfikowany trener. Z wykształcenia specjalista z zakresu biochemii, metodologii żywienia oraz metod treningowych, z pasji komentator świata kulturystyki i fitnessu.

Napisz odpowiedź