Suplementy podnoszące testosteron czyli tak zwane boostery testosteronu

0

Pięć najpopularniejszych suplementów podnoszących testosteron czyli popularnych boosterów testosteronu.

Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że spośród wszystkich hormonów jakie znajdziemy w ludzkim ciele to właśnie testosteron jest najważniejszym dla męskiej części społeczności. Faceci cieszący się wysokim poziomem testosteronu są najczęściej bardzo pewni siebie, lepiej się czują oraz co najważniejsze osiągają bardzo dobre wyniki w szkole, pracy, na siłowni. Grupa u której hormon ten znajduje się przy dolnej granicy najczęściej jest bardziej nieśmiała, ciężko jest się zmotywować do podejmowania wysiłku oraz wszystko odkłada w czasie.

Jak doskonale wiemy rola testosteronu w organizmie jest bardzo szeroka i gwarantuje między innymi stan naszego libido, to jak wyglądamy i jak się czujemy oraz przede wszystkim wpływa znacząco na nasze zdrowie. Od dawna wielu z nas zastanawia się co zrobić aby utrzymać Jego stężenie na możliwie najwyższym poziomie, jednak nie da się zatrzymać pewnych naturalnych procesów i wraz z wiekiem poziom testosteronu spada. Możemy jednak w naturalny i w pełni bezpieczny sposób wykorzystać wiele znanych ziół które z pewnością mogą okazać się bardzo pomocne.

Tribulus terrestris

Jeden z najbardziej popularnych boosterów testosteronu oraz libido jakie są stosowane na naszym rynku suplementów. Posiada bardzo długą historię zastosowania w krajach wschodnich, gdzie ceniono go przede wszystkim jako naturalny i skuteczny afrodyzjak. Mechanizm Jego działania polega na pobudzenia jąder do wytwarzania większej ilości testosteronu niż dotychczas za pomocą zawartych w nim saponin steroidowych. Suplementacja boosterami testosteronu jak Tribulusem powinna trwać przynajmniej kilka tygodni aby osiągnąć maksymalne możliwe rezultaty i w pełni wykorzystać potencjał suplementu.

Kwas D-asparaginowy

Jest aminokwasem który w ludzkim ciele jest obecny w dużej ilości w jądrach gdzie odpowiada za produkcję naturalnego testosteronu. Według kilka z setek przeprowadzonych badań już 3 g DAA dziennie znacznie poprawiają płodność ze względu na udział w procesie spermatogenenzy. Jak w przypadku większości boosterów testosteronu najwięcej korzyści mogą odnieść osoby w wieku powyżej 30 lat, jednak należy pamiętać, że również u młodszych osób poziom testosteronu może nie być na najwyższym poziomie z różnych względów, wówczas DAA doskonale się sprawdza np. w poprawie wyników w sporcie.

Ekstrakt z Kozieradki

Jest nieco mniej popularnym ziołem od wyżej wymienionym jednak niekoniecznie mniej skutecznym i z pewnością nie należy lekceważyć Jego wpływu na testosteron. Jak wiele znanych ziół pochodzi z okolic Indii, gdzie jest stosowane w różnych aspektach medycyny naturalnej. Jedno z najciekawszych dotychczas badań na kozieradce pospolitej wykazało, że wpływa ona na wzrost masy mięśni przy jednoczesnym obniżeniu poziomu tkanki tłuszczowej nawet u młodszych osób, co może oznaczać potencjał przekraczający dotychczasowe suplementy. Badania nad kozieradką wciąż trwają by określić w pełni jej przydatność dla sportowców.

Epimedium

Na początku większość testów z wykorzystaniem tego związku odbywało się na zwierzętach, jednak obecnie jest ceniona w suplementacji u ludzi i zdobywa coraz większe uznanie. Posiada potwierdzoną i realną skuteczność ze względu na zawartą w niej ikarynę, naturalnego inhibitora enzymu PDE5, przez co zwiększa przepływ krwi do narządów płciowych i znacznie ułatwia wywołanie erekcji. W sporcie poza wpływem na testosteron działa również jako substancja zwiększająca ukrwienie mięśni podczas treningu siłowego.

ZMA

Jest to niezwykle popularne połączenie cynku, magnezu oraz witaminy b6 w ściśle określonych proporcjach. Choć ciężko zaklasyfikować ZMA jako typowy booster testosteronu to jednak w przypadku osób niedbających o swój styl odżywiania może okazać się kluczowe w unormowaniu gospodarki hormonalnej. Dzieje się tak gdyż cynk który nazywany jest pierwiastkiem męskości jest absolutnie niezbędny do prawidłowej syntezy testosteronu.

Najlepsze boostery testosteronu na rynku znajdziemy w rankingu tabletek na potencję i boosterów testosteronu https://forum-sportowe.pl/topic/818-najlepsze-boostery-testosteronu-i-tabletki-na-potencje-ranking/

Udostępnij.

O autorze

Ekspert z dziedziny suplementacji i odchudzania. Wieloletni certyfikowany trener. Z wykształcenia specjalista z zakresu biochemii, metodologii żywienia oraz metod treningowych, z pasji komentator świata kulturystyki i fitnessu.

Napisz odpowiedź