Spalacze tłuszczu – cudowne kapsułki czy ściema?

0

Wokół spalaczy tłuszczu narosło wiele mitów i nieprawdziwych informacji. Czy jednak tabletki na odchudzanie to cudowne środki pozwalające szybko się odchudzać?

Czy spalacze tłuszczu naprawdę działają?

Nie sposób jest wymienić osobę interesującą się zdrowym stylem życia bądź walczącą z nadwagą która nigdy nie słyszałby o suplementach nazywanych potocznie spalaczami tłuszczu. Czy rzeczywiście są one warte naszych pieniędzy i spełniają oczekiwania ? Czy są najszybszą drogą do utraty wagi i jak naprawdę działają ?

Specyfika działania reduktorów tłuszczu może się znacznie różnić w przypadku konkretnych produktów. Na rynku zdecydowanie przeważają jednak spalacze termogeniczne, które jednocześnie uchodzą za najskuteczniejsze. Zwiększają one w delikatny sposób temperaturę ciała, przez co możemy wykorzystywać znacznie więcej energii zarówno w trakcie wysiłku jak i podczas odpoczynku. Przyspieszają one nasz metabolizm, dlatego nasz wydatek energetyczny jest większy niż w przypadku ich braku. Istnieją również inne kategorie spalaczy takie jak blokery apetytu czy spalacze miejscowe.

Popularność spalaczy tłuszczu.

Kampania reklamowa dotycząca suplementów odchudzających jest bardzo rozbudowana. Czytamy o nich w prasie i internecie, widzimy w telewizji bądź słyszymy w radiu. Czy oznacza to jednak, że powinniśmy w to wszystko wierzyć ? Oczywiście, że nie. Niestety bardzo wiele mocno reklamowanych produktów nie działa i to niestety w żaden sposób. Dlatego bardzo ciężko jest uzyskać jakiekolwiek efekty bez odpowiedniej diety i treningu. Istnieje jednak wąska grupa spalaczy która posiada potwierdzoną skuteczność i tylko takimi warto się interesować. One również nie mają takiego potencjału aby w ciągu kilku tygodni zrobić z otyłej osoby szczupłego modela lub greckiego boga jak sugerują reklamy, jednak ich wpływ z pewnością pozwoli na uzyskanie lepszych efektów.

Czy każdy ma takie same szans na schudnięcie?

Właściwie nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ z pewnością każdy z nas może znacznie poprawić wygląd swojego ciała, jednak genetyka nie zawsze bywa sprawiedliwa i innym przychodzi to łatwiej, drugim trudniej. Ważna jest jednak aby nie rezygnować z wyznaczonego celu nawet jeśli na pierwsze efekty musimy poczekać nieco więcej niż inni. Możemy wyróżnić trzy podstawowe somatotypy jednak nie do końca należy się tym sugerować, ponieważ zdecydowana większość ludzi łączy ze sobą poszczególne cechy każdego z nich.

Dawkowanie tabletek na odchudzanie.

Czynnikiem decydującym w tej kwestii jest skład produktu. Generalnie zdecydowaną większość reduktorów tłuszczu stosujemy dwa razy dziennie, rano po przebudzeniu oraz przed podejmowaniem aktywności fizycznej. Zdarzają się jednak wyjątki i to dosyć często. Niektóre produkty nie będące termogenikami stosujemy o innych porach, jeszcze inne spalacze tkanki tłuszczowej powinny być stosowane w jednej porcji z posiłkiem. Dlatego przed rozpoczęciem suplementacji warto zwrócić uwagę na skład danego produktu, a wszelkie wątpliwości skonsultować z osobami o większym doświadczeniu.

Czy spalacze tłuszczu to bezpieczne środki?

Najczęściej tak. Jeśli stosujemy je zgodnie z zaleceniami i nie przekraczamy sugerowanych porcji to skutki uboczne nie występują. Wyjątkiem są tutaj osoby cierpiące na różnego rodzaju dolegliwości, które z pewnością nie powinny z nich korzystać. Oczywiście chwilowe bóle głowo czy brzucha również mogą wystąpić, jeśli przykładowo nie tolerujemy danego składnika.

Udostępnij.

O autorze

Ekspert z dziedziny suplementacji i odchudzania. Wieloletni certyfikowany trener. Z wykształcenia specjalista z zakresu biochemii, metodologii żywienia oraz metod treningowych, z pasji komentator świata kulturystyki i fitnessu.

Napisz odpowiedź