Ranking spalaczy tłuszczu – naturalne i skuteczne

2

Rzetelny ranking spalaczy tłuszczu i tabletek na odchudzanie, który w odróżnieniu od innych artykułów o zbliżonej tematyce oraz innych zestawień spalaczy jest całkowicie niezależny. Producenci odżywek oraz sklepy internetowe nie mają żadnego wpływu na jego treść, zawartość czy konstrukcję. Jego aktualizacje są przeprowadzane bardzo płynnie, ze względu na dynamicznie rozwijający się rynek suplementów, przez co zapewnia najbardziej wiarygodne porównania z udziałem najskuteczniejszych środków odchudzających jakie są legalnie dostępne w sklepach z suplementami.

Ranking spalaczy nie zawiera opinii o suplementach, których nie ma na rynku od bardzo długiego czasu (jak chociażby Alri Venom, Mitotropin, Viper,  czy BPI RX6) oraz tych, których obecnie produkowane wersje w niczym nie przypominają działania poprzedników (przykładem jest Thermal Pro, Reline Ultra, Man Scorch lub Animal Cuts).

Splacze tłuszczu pomiędzy sobą różnią się formą oraz bardzo dużą ilością dodatkowych właściwości, dlatego nie ma doskonałego produktu dla każdego. Podstawową funkcją jest oczywiście redukcja tłuszczu, jednak względem indywidualnych oczekiwań niektóre suplementy mocno zwiększają poziom energii, inne skutecznie kontrolują apetyt, a niektóre mają szczególny wpływ na metabolizm.

Pamiętajmy także, że produkty o bardzo dużym potencjale marketingowym o których słyszmy w radiu lub widzimy w telewizji czy popularnej prasie najczęściej okazują się wielkimi rozczarowaniami. Każdy kto zmaga się z nadmiarem kilogramów przynajmniej raz zawiódł się na cudownym środki z apteki czy sklepu ziołowego. Dlaczego zatem skoro słyszymy o nich tyle dobrego ? Powodem jest prawdopodobnie brak lub bardzo znikoma ilość substancji która realnie możemy wpływać na spadek tkani tłuszczowej. Niestety przeciętna osoba nie mająca odpowiedniej wiedzy łatwo może ulec magii reklamy. Jak zatem odróżnić skuteczne produkty od przereklamowanych tabletek ? Oto lista najbardziej skutecznych spalaczy tłuszczu jakie aktualnie znajdują się na rynku, pomagają one zapewnić szybsze i widoczne efekty jakich oczekujemy.

W zestawieniu tym znajdziemy wyłącznie produkty których składniki posiadają potwierdzoną skuteczność oraz odpowiednią ich ilość, aby zapewnić realne działanie. Co więcej zbierają bardzo dobre opinie pośród osób które je stosują, dlatego mamy pewność, że to co znajduje się na etykiecie jest również w zawartości kapsułki.

Podział spalaczy tłuszczu:

 1. Najbardziej skuteczne spalacze na rynku, czyli suplementy o działaniu termogenicznym. Zawierają bardzo dużą ilość skutecznych składników przez co zapewniają zauważalny gołym okiem efekt. Przeznaczone są dla osób nie zmagających się z żadnymi dolegliwościami.
 2. Reduktory tłuszczu wolne od wszelkiego rodzaju stymulantów oraz pobudzaczy. To alternatywa dla osób z nadciśnieniem lub zaburzeniem układu krążenia.
 3. Zaawansowane produkty specjalistyczne, które działają na wielu różnych kierunkach. Mogą poprawiać wygląd naszego ciała poprzez redukcję tłuszczu w uporczywych miejscach, likwidację nadmiaru wody podskórnej oraz kontrolę apetytu.
 4. Bezkompromisowe uderzenie w tkankę tłuszczową poprzez najbardziej zaawansowane zestawy o wysokiej skuteczności.
 5. Najczęściej powtarzające się pytania o tematyce spalaczy.
 6. Produkty o braku realnego działania poza uszczupleniem portfela

1. Spalacze termogeniczne

Fenix Ground Zero – najskuteczniejszy spalacz tłuszczu jaki kiedykolwiek został wyprodukowany. Działaniem przewyższa legendarne wersję spalaczy sprzed kilku lat. Substancje w nim zawarte mają olbrzymi potencjał do redukcji ogromnej ilości tkanki tłuszczowej w niewielkim czasie. Bardzo mocno wpływa na pracę naszego metabolizmu, pozwala na kontrolę łaknienia oraz wykazuje działanie energetyzujące.

Clinical Burn – jest spalacz tłuszczu, który ma najkorzystniejszy stosunek ceny do efektywności, jednocześnie wykazuje bardzo skuteczne działanie. Posiada znaczącą ilość związków termogenicznych oraz nasilających lipolizę tkanki tłuszczowej. Swym działaniem deklasuje wiele droższych i popularniejszych produktów.

Liporedux – to jedyny na rynku skuteczny spalacz tłuszczu, który możemy skierować w najbardziej problematyczny obszar naszego ciała. Jest to pełnowartościowy reduktor tkanki tłuszczowej zawierający składniki których skuteczność poparta została w badaniach. Nie przypomina w niczym kremów dostępnych w aptekach i sklepach kosmetycznych. Ponadto pomaga zwalczać każdy rodzaj cellulitu oraz doskonale napina i ujędrnia skórę.

2. Naturalne spalacze tłuszczu

Burn24 – najlepsze rozwiązanie dla osób szukających skutecznego spalacza tłuszczu bez żadnych składników pobudzających. Skierowany jest także dla osób nie prowadzących zdrowego trybu diety, ponieważ zawiera składniki które zapobiegają gromadzeniu się tkanki tłuszczowej oraz regulują nadmierne stężenie glukozy we krwi.

Cannibal Claw – to najlepszy na rynku booster metabolizmu. Jego stosowanie zapewnia znacznie zwiększony wydatek energetyczny, przez co szybciej zużywamy dostarczane kalorie. Idealnie sprawdza się u osób które spowolniły pracę swojej tarczycy przez głodówkowe diety i brak ruchu.

Satietrim – jedyny na rynku bloker apetytu o bardzo szerokim zakresie działania. Wpływa na ośrodek mózgu przez co zmniejsza apetyt w skuteczny lecz delikatny sposób bez żadnych negatywnych skutków. Skierowany dla osób walczących z podjadaniem w szczególności słodkich przekąsek.

3. Tabletki na odchudzanie wspierające spalanie tłuszczu

Alphaburn – bezkonkurencyjny spalacz w zakresie redukcji tkanki tłuszczowej białej. Punktami jej gromadzenia są brzuch, uda oraz biodra zarówno u kobiet jak i mężczyzn. Jest to najtrudniejszy do usunięcia rodzaj tłuszczu ze względu na minimalne ukrwawienie, jednak Rauwolfia zawarta w tym suplemencie posiada potwierdzoną skuteczność w jej elminacji w badaniach przeprowadzonych na ludziach.

Erase Fast – znakomity dodatek do termogeników i innych spalaczy skierowany wyłącznie dla mężczyzn. Zapewnia efekt twardej oraz suchej sylwetki bez zgromadzonej wody, ze względu na swoje właściwości obniżające poziom estrogenu. Co więcej zapewnia ochronę naszej tkanki mięśniowej oraz działa na newralgiczny tłuszcz.

Diuretic Complex – lider pośród wszystkich suplementów diuretycznych. Obrzęki, nadmiar zgromadzonej wody czy cellulit to efekty które bardzo mocno psują wygląd naszego ciała. Stosowanie diuretyków łącznie ze spalaczami bazowymi likwiduje ten problem, szczególnie u kobiet.

4. Najskuteczniejsze estawy spalające tłuszcz

Ground Zero + Alphaburn + Erase Fast
Absolutnie najskuteczniejszy zestaw dla osób szukających szybkiego sposobu na radykalną zmianę swojej sylwetki. Działa na wszystkich możliwych szlakach redukcji tłuszczu. Kobiety zamiast Erase Fast powinny wybrać Amix Diuretic Complex.

Burn24 + Cannibal Claw + Diuretic Complex
Idealna rozwiązanie w przypadku zaburzeń krążenia oraz dla osób nie tolerujących obecności składników pobudzających, także kobiet.

Ground Zero + Burn24 + Alphaburn + Erase Fast
Zestaaw przygotowany dla osób które stosowały już wszystko i nic nie działa. Absolutnie elitarne działanie złożone z najlepszych produktów na rynku.

Ranking spalaczy tłuszczu

Ranking spalaczy tłuszczu to nie tylko największe zestawienie tabletek na odchudzanie jakie możemy znaleźć w sieci, ale też kompendium wiedzy na temat reduktorów tkanki tłuszczowej i odchudzania.

5. Wszystko na temat spalaczy tłuszczu i tabletek na odchudzanie, czyli pytania i odpowiedzi.

Czym są spalacze tkanki tłuszczowej ?

Spalacze tłuszczu to unikalna kategoria suplementów diety której zadaniem jest wspomóc procesy termogeniczne i nasilenie lipolizy w organizmie. Najczęściej takie produkty zawiera mieszankę kilku bądź nawet kilkunastu składników aktywnych które działają na zwiększenie temperatury ciała oraz wpływają na nasz metabolizm. Korzyści ze stosowania spalaczy tłuszczu możemy czerpać zarówno w ciągu dnia, jak i również w porach aktywności fizycznej o każdej charakterystyce. Dawkowanie suplementów spalających tłuszcz zależy od konkretnego produktu, jednak najczęściej stosowane są w porze porannej oraz przed treningowej. Ma ona największe znaczenie dla uzyskanego efektu, ponieważ mocno poprawia komfort treningu i zwiększa Jego efektywność.

Spalacze tłuszczu

Spalacze tłuszczu

Czym powinien charakteryzować się dobry spalacz tłuszczu ?

Na rynku znajdziemy kilkaset różnych produktów z tej grupy, jednak nie oznacza to, że wszystkie z nich są godne uwagi. Większość wszystkich produktów oparta jest o podobne składniki aktywne, a różnice wynikają najczęściej ze stosowanych form czy proporcji pomiędzy poszczególnymi substancjami. Pamiętajmy, że w pierwszej kolejności należy sugerować się składem danego suplementu oraz niezależnymi opiniami na Jego temat. Producenci zawsze będą reklamować swój produkt jako najlepszy, dlatego warto myśleć racjonalnie i mieć świadomość dobrze zainwestowanych pieniędzy.

Spalacze różnią się między sobą również szlakami metabolicznymi z jakich korzystają w celu zapewnienia nam oczekiwanych rezultatów. Każdy z nas jest całkowicie odmienną jednostką, dlatego może okazać się, że nawet najsilniejszy spalacz tłuszczu nie spełni naszych oczekiwań, natomiast inny, znacznie mniej popularny sprawdzi się świetnie. Jednak na początku warto wybierać sprawdzone środki, aby zachować punkt odniesienia do ewentualnej dalszej suplementacji. Jeśli ważne jest dla nas również działanie energetyczne, wówczas warto przetestować wcześniej dany suplement na sobie np. w postaci próbek, oczywiście jeśli takie są możliwe do zdobycia.

Kolejnym ważnym wyznacznikiem dobrego spalacza tłuszczu jest moc Jego działania na nasz organizm. Pewne grono osób odczuwa w doraźny sposób jedynie najsilniejsze termogeniki o bardzo znaczącej ilości składników stymulujących. Jednak osoby o większej wrażliwości na pobudzacze oraz osoby początkujące najczęściej odczuwają w mocny sposób negatywne skutki zbyt silnych produktów. Warto wówczas wybierać suplementy o wysokich właściwościach termogenicznych które zawierają jednak okrojoną ilość substancji energetycznych. Cały proces odchudzania powinien przebiegać dla nas w pomyślny i przyjemny sposób, wówczas zdecydowanie łatwiej wytrwać do samego końca. Warto więc mieć na uwadze fakt, że zbyt mocno pobudzający suplement niekoniecznie będzie naszym sojusznikiem.

Dobre Fat Burnery uwzględnione w rankingu spalaczy powinny poza skutecznością cechować się pełnym bezpieczeństwem, dlatego warto wybierać sprawdzone i przetestowane produkty. Marka odpowiedzialna za produkcje danego suplementu musi zachowywać najwyższą jakość, a użyte składniki powinny posiadać potwierdzoną skuteczność.

Tabletki na odchudzanie

Tabletki na odchudzanie

Jaki jest najlepszy spalacz tłuszczu dla konkretnej osoby?

Jeśli już zdecydowaliśmy się na rozpoczęcie kuracji suplementacyjnej, warto zadać sobie pytanie po jaki produkt sięgnąć aby uniknąć rozczarowania. W tym celu w pierwszej kolejności należy odpowiedzieć sobie na kilka prostych pytań. Zastanówmy się czego, oczywiście poza spalaniem oczekujemy od danego produktu. Część spalaczy mocno zwiększa poziom energii, inne z kolei skutecznie hamują apetyt itd. Warto również przyjrzeć się jak wygląda nasze odżywianie oraz aktywność fizyczna.
Bardzo ważną kwestią jakiej powinniśmy poświęcić najwięcej uwagi jest stan naszego zdrowia. Wiele spalaczy tłuszczu przeznaczonych jest wyłącznie dla osób zdrowych i w żadnym wypadku nie powinniśmy ich przyjmować w przypadku jakichkolwiek dolegliwości zdrowotnych. Nie tylko nie przyniosą one oczekiwanych efektów, ale mogą narazić nas na wystąpienie skutków ubocznych. Przed podjęciem decyzji o stosowaniu jakiegokolwiek termogenika warto upewnić się czy w naszym przypadku nie występują żadne przeciwwskazania.

Czy pobudzenie zawsze równa się dobremu spalaniu ?

Na ogól wielu z nas ocenia produkt po tym jak mocno zadziałała na nas pierwsza porcja. Jest to jednak myślenie niekoniecznie prawidłowe, ponieważ idąc za tą teorią suplementy bez stymulantów w ogóle nie miałyby prawa działać, a doskonale wiemy że tak nie jest. Dlatego warto przede wszystkim moc pobudzającą dobrać do naszych oczekiwań, inne preferencje ma zaawansowany sportowiec przygotowujący się do zawodów, a odmienne kobieta nie prowadząca aktywnego trybu życia.

Na rynku znajduje się więc bardzo wiele skutecznych spalaczy, które niekoniecznie posiadają bardzo mocne działanie energetyzujące i to właśnie takie są najbardziej uniwersalne dla większości osób. Bardzo silny termogenik może też w pewien sposób utrudniać naszą redukcję między innymi z powodu zbytniego obciążenia organizmu, podnoszenie katabolicznego kortyzolu bądź też powodowania ogólnego zmęczenia i osłabienia. Czas kiedy redukujemy tkankę tłuszczową jest mimo wszystko trudny, dlatego niekoniecznie warto dodatkowo ryzykować nieodpowiednią suplementacją. Jednak oczywiście istnieje pewna grupa osób dla których duże pobudzenie będzie stanowiło tylko i wyłącznie korzyści. Sprawdzajmy działania na własnym organizmie, aby odpowiednio określić swoje potrzeby.

Efektywność naturalnych spalaczy tłuszczu.

Związki o charakterze termogenicznym możemy znaleźć nie tylko w kolorowych pudełeczkach znajdujących się w sklepach z suplementami. Wiele związków jest obecnych również w codziennej żywności, oczywiście o ile przestrzegamy zasad zdrowego odżywiania. Wsparcie w redukcji tłuszczu czeka na nas niemal w każdej części naszej kuchni. Wiele z nich możemy znaleźć w postaci sproszkowanej właśnie w suplementach diety.
Lista naturalnych spalaczy tłuszczu jest bardzo długa, a wiele z tych produktów używa każdy nas. Mają one szerokie właściwości prozdrowotne, termogeniczne oraz stymulujące metabolizm do szybszej pracy. Niektóre z nich wspierają również diurezę, czyli usunięcie się nadmiaru wody podskórnej. Do najbardziej popularnych należą między innymi:

 • Zielone warzywa
 • Ostre przyprawy (różne formy pieprzu czy papryki)
 • Cynamon
 • Naturalne ketony malinowe zawarte w owocach
 • Napoje takie jak kawa czy herbata
 • Owoce będące źródłem wartościowych związków
 • Imbir

Czy suplementy odchudzające naprawdę działają ?

To pytanie jest bardzo złożone i ciężko udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Zapewnienia producentów również nie powinny być traktowane w żaden sposób jako gwarancja. Z logicznego punktu widzenia jak sama nazwa wskazuje spalacze tłuszczu powinny posiadać takie właściwości. Niestety, pewna grupa spalaczy zawiera związki o potwierdzonej nieskuteczności. Jednak istniejąca grupa skutecznych termogeników znacznie wspomaga utratę tłuszczu i spełnia oczekiwania większości stosujących. Warto zatem przede wszystkim przy zakupie danego środka zwrócić uwagę czy zawarte w nim substancje mają potwierdzoną skuteczność przez niezależne instytucje badawcze. Jeśli tak jest, możemy być pewni realnego wsparcia ze strony suplementu.

Pamiętajmy również o roli jaką pełni suplementacja w całościowym procesie odchudzania. Jest to tylko pewien element całej układanki i nie można w oparciu o niego oceniać efektu końcowego. Może być jednak nieocenionym pomocnikiem jeśli pozostałe aspekty takie jak dieta i trening są prowadzone w odpowiedni sposób. Odpowiednio dobrane produkty dla konkretnej osoby mogą przyspieszyć osiągnięcie efektu, a także pomóc przełamać stagnację.

Na koniec pamiętajmy jednak, że najlepsze spalacze tłuszczu działają niezależnie od diety i treningu. Mają one bardzo duży wpływ na efekt końcowy jaki uzyskamy, jednak z pewnością nie na działanie danego produktu.

Opinie osób stosujących. Czy są warte uwagi ?

Spalacze tłuszczu jak praktycznie wszystko co istnieje na świecie mają grupę swoich zwolenników, jak i również przeciwników. Gdzie zatem leży prawda ?
Odpowiedź jest w tym przypadku bardzo prosta – w konkretnej osobie. Część osób uzależnia swoją redukcję od stosowania różnego rodzaju spalaczy tłuszczu i są z tego powodu bardzo zadowolone. W takim przypadku redukcja istotnie może przebiegać szybciej, ponieważ poza realnymi właściwościami jakie niosą ze sobą termogeniki dochodzi efekt zwiększonej motywacji. Takie osoby najczęściej łatwiej mobilizują się do przestrzegania diety oraz systematycznych ćwiczeń np. ze względu na fakt, że nie chcą aby wydane przez nich pieniądze na suplementy poszły na marne.

Odmienna grupa jest nieco mniej liczna, jednak nie są to odosobnione przypadki. Najczęściej jednak są dotyczy to osób które narzuciły zbyt duże wymagania względem suplementacji lub po prostu nie byli dostatecznie silni wewnętrznie aby skutecznie przeprowadzić redukcję. Dla wielu z nas barierą są również wysokie ceny naprawdę skutecznych preparatów i opinia o nie działaniu spalaczy tłuszczu opiera się na niskiej jakości, budżetowych produktach.

Jak widać podejście do tego tematu może być całkowicie skrajne i ciężko określić która grupa ma rację. Warto zatem wyrobić sobie swoje własne zdanie, a wszystkie znalezione opinie traktować z dystansem, a nie jako główny wyznacznik.

Naturalne spalacze tłuszczu

Naturalne spalacze tłuszczu

Czy spalacze bez pobudzaczy mają sens ?

Okazuje się, że jak najbardziej tak. Na rynku znajdziemy całe grono skutecznych spalaczy tłuszczu całkowicie wolnych od kofeiny w każdej postaci. Początkowo zostały zaprojektowane z myślą o osobach którym towarzyszą problemy krążenia bądź nadciśnienie. Obecnie nadal są przez nie często stosowane, jednak znalazły uznanie również u osób ćwiczących w późnych godzinach wieczornych bądź po prostu unikających pobudzenia.

Nie można zapomnieć o nieprzeciętnej roli kofeiny w walce z uporczywym tłuszczem, nie bez powodu związek ten znajduje się w tak dużej ilości suplementów odchudzających. Posiada silne właściwości termogeniczne oraz zwiększa motywację do podejmowania aktywności fizycznej. Dla wielu osób jest to absolutna baza do osiągnięcia sukcesu w zakresie redukcji tłuszczu.

Dla kofeiny i wielu innych stymulantów nie trudno jednak znaleźć alternatywę jeśli chodzi o zakres redukcji wagi. Istnieje całego grono naturalnych substancji termogenicznych które możemy zakupić w postaci monopreparatów, jak i również kompleksowego produktu. Zaliczają się do nich takie związki jak kapsaicyna, ketony malinowe, ekstrakt z zielonej kawy oraz synefryna. Ich główną różnicą w stosunku do cennej kofeiny jak brak, lub jedynie minimalne działanie pobudzające, w żaden sposób nie odczuwalne dla przeciętnego człowieka. Suplementy oparte o naturalne składniki są w pełni bezpieczne, a mogą zwiększać możliwości naszego ciała w równie efektywny sposób. Nawet jeśli z uwagi na brak obecności kofeiny czas redukcji zostanie wydłużony, jest to zdecydowanie bezpieczniejsza opcja dla układu krwionośnego.

Istotnym aspektem jest fakt, że kofeina w obecnych czasach należy raczej do grupy stosunkowo łagodnych stymulantów i jej stosowanie nie jest zagrożone nadmierną stymulacją układu nerwowego. Jej potencjał mogą uaktywnić jednak dużo silniejsze związki pobudzające które często znajdują się obok niej w najsilniejszych suplementach.

Efedryna – twój przyjaciel czy wróg?

Jeszcze kilka lat temu spalacze tłuszczu z efedryną cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród osób odchudzających się. Jej naturalnym źródłem jest rzadko spotykana roślina Ma Huang. Jest to bardzo popularny związek wykorzystywany w wielu celach sportowych np. zwiększenie siły czy wydolności organizmu, jednak przede wszystkim skupimy się na roli efedryny w odchudzaniu. Efedryna posiada zdolność do rozwoju syntezy mało popularnej tkanki tłuszczowej brązowej która odpowiada w dużym stopniu za utlenianie trójglicerydów. Sprzyja też zwiększeniu poziomu takich hormonów jak bardzo popularna adrenalina oraz noradrenalina które umożliwiają nam wykonywanie znacznie większej pracy i podnoszą poziom wydatku energetycznego. Efekt ten bardzo mocno powiązany jest ze skuteczniejszym spalaniem tkanki tłuszczowej.

Warto pamiętać przede wszystkim o bezpieczeństwie, a efedryna z całą pewnością nie jest środkiem dla każdego z nas. W niektórych sytuacjach może prowadzić do wystąpienia objawów niepożądanych, co szczególnie źle może się skończyć u osób cierpiących na jakiekolwiek problemy z pracą serca. Choć efedryna wykorzystywana jest również w medycynie, głównie w przypadku leczenia zaburzeń funkcjonowania dróg oddechowych, to jej nieodpowiednie używanie może prowadzić do znacznych skoków ciśnienia, zaburzenia trzymania moczu jak i również nierównomierną pracę serca. Efedryna nie jest odpowiednią substancją dla ludzi chorujących na cukrzycę, choroby tarczycy oraz nadciśnienie.

Reduktory wagi dla mężczyzn.

Bardzo często producenci dokonujący klasyfikacji spalaczy tłuszczu ze względu na płeć umieszczają w środkach dla mężczyzn substancje o większym potencjale bądź znacznie większych dawkach. Prawdopodobnie podyktowane jest to domyślnie większą masą ciała mężczyzn oraz ich mniejszą wrażliwością na stymulanty. Najczęściej też kobiety nie są tak mocno kojarzone z mocnymi i intensywnymi treningami. Jako ciekawostkę warto dodać, że kobiety sięgają również po spalacze w formie płynu lub proszku, podczas gdy mężczyźni zainteresowani są wyłącznie kapsułkami bądź tabletkami. Pamiętajmy, że nie zawsze treningi do upadłego oznaczają uzyskanie lepszego efektu, ponieważ może dochodzić wówczas do rozwoju procesów katabolicznych.

Redukcja wagi u kobiet.

Podstawowe czynności prowadzące do spadku masy ciała u kobiet niczym nie różnią się od tych które powinni wykonywać mężczyźni. Podstawowymi czynnikami pozostają odpowiednio zbilansowana dieta oraz trening dobrany w odpowiedni sposób. Suplementacja również jest w zasadzie podobna, choć producenci usilnie starają się zaproponować bardziej subtelne preparaty dla płci pięknej. Czy słusznie ? Wszystko zależy od indywidualnej osoby, jednak jedyne czego koniecznie kobiety muszą unikać to suplementy wpływające na obniżenie ich podstawowego hormonu, estrogenu.

Suplementy dostosowane są do zazwyczaj prowadzonej aktywności przez kobiet. Mniej jest w nich wyczerpujących treningów siłowych czy interwałów, natomiast rośnie udział wysiłku wytrzymałościowego oraz tlenowego. Przekłada się to na udział większej objętości takich składników jak l – karnityna czy CLA. Pobudzenie ma być jedynie minimalnym efektem pobocznym, natomiast największy udział powinny mieć składniki nasilające lipolizę.

Mimo różnic do jakich zachęcają nas producenci tak naprawdę to my sami zdecydujemy jaki suplement najlepiej spełni nasze oczekiwania i nie powinniśmy podążać za marketingowymi schematami. Podstawowym kryterium w doborze spalaczy tłuszczu powinny być ewentualne ograniczenia zdrowotne, prowadzony tryb życia, skład suplementu oraz w dalszej kolejności opinie innych użytkowników.

Spalacze tłuszczu na start.

Jeśli dopiero zaczynasz zdrowo się odżywiać i wdrażasz do swojego odżywiania pozytywne zmiany to warto pamiętać by nie sięgać po najsilniejsze suplementy już na początku swojej drogi. Nasze ciało jest w stanie kiedy nie jest przyzwyczajone do pełnych obciążeń treningowych i szok w postaci zaawansowanych związków termogeniczych może nie przynieść oczekiwanych rezultatów.

Gdy uważamy że stosowanie suplementów odchudzających jest dla nas koniecznością warto sięgnąć po rozsądne opcję które przy pełnym zaangażowaniu również zapewnią satysfakcjonujące efekty. Możemy skorzystać również z naturalnych produktów spożywczych które bogate są w związki spalające tkankę tłuszczową, a przed treningiem zamiast porcji tabletek sięgnąć po porcję silnej kawy. Jeśli spalacz tłuszczu ma służyć nam również jako energetyk przed treningowy warto wówczas przetestować próbki danego produktu aby uniknąć rozczarowań.

Często zadawanym pytaniem przez osoby początkujące jest sens łączenia spalacza tłuszczu z suplementem kreatynowym. Oczywiście to w pełni dopuszczalna, a można nawet powiedzieć że skuteczna opcja, to jednak warto aby osoby początkujące skupiły się na początku na jednym celu. Jeśli jednak decydujemy się na takie połączenie to pamiętajmy o odpowiednim odżywianiu, treningu oraz by nie sugerować się w tym okresie naszą wagą.

Skuteczność spalaczy tłuszczu

Skuteczność spalaczy tłuszczu

Długi staż treningowy, a spalacze.

Osoby mocno zaawansowane najczęściej zostawią redukcję tkanki tłuszczowej we własnych rękach i nieco rzadziej korzystają z dodatkowej suplementacji. Jeśli to nie jest ich pierwsza redukcja to najczęściej wiedzą jak należy do niej podejść przy użyciu odpowiedniego programu treningowego i właściwej diety. Jednak nawet u takich osób przychodzi moment w którym stagnacja wygrywa i sięgamy po dodatkowe wspomaganie. Tutaj jednak suplementacja znacząco różni się od grupy początkującej. Do gry wchodzą suplementy o mocniejszych właściwościach pobudzających aby podnieść intensywność wysiłku cardio, diuretyki czy też skuteczne spalacze tłuszczu miejscowe.

Dosyć modne w ostatnim czasie jest wykorzystywanie przez osoby z dużym stażem tzw. produktów hybrydowych czyli spalaczy tłuszczu i przedtreningówek w jednym produkcie, najczęściej w postaci proszku. Coraz więcej krajowych i zagranicznych producentów odżywek posiada w swojej ofercie tego typu środki. Niewątpliwą ich zaletą jest wygodna forma podania oraz dodatkowe pozytywne efekty których nie możemy uzyskać stosując sam spalacz. Jest to efekt nasilonej pompy mięśniowej oraz poprawiony obieg składników odżywczych.

Na pewnym poziomie treningowym w przypadku suplementacji bardzo mocnymi spalaczami termogenicznymi warto zadbać o suplementy poprawiające regenerację. Dotyczy to przede wszystkim dużej podaży aminokwasów rozgałęzionych , suplementów dbających o optymalną jakość naszego snu czy też boostery testosteronu o bardzo szerokim zakresie działania. Zapewnia to idealną profilaktykę przed ewentualnym zagrożeniem wystąpienia działań ubocznych spalaczy.

Syntetyczne spalacze tłuszczu.

Jest to grupa spalaczy o bardzo dużej skuteczności które budową oraz sposobem działania mogą być zbliżone do adrenaliny. Ich działanie może być precyzyjnie ukierunkowane na określone tkanki oraz receptory Charakterystyka działania sympatykomimetyków jest niezwykle szeroka i każdy może wynieść z niej pozytywy dla siebie. Są to między innymi

 • Zmniejszone łaknienie
 • Większa wydolność
 • Brak zmęczenia
 • Destrukcja tkanek z których zgromadzone są lipidy
 • Zmiana pracy metabolizmu

Od lat do najpopularniejszych związków tej grupy należy omawiana wyżej efedryna i cieszy się dużą skutecznością. Jest stosowana od wielu lat w dalekowschodniej Azji w tradycyjnej medycynie ludowej.

Bardzo dużą popularnością cieszy się geramina, czyli popularne 1,3D. Wchodzi w skład bardzo wielu najsilniejszych spalaczy i dostarcza potężnej dawki energii na długie godziny. Warto dodać, że pomimo prób udowodnienia jej naturalnego pochodzenia, wciąż uznawana jest za substancję w pełni syntetyczną o właściwościach bliskich amfetaminie. Swoją bardzo dużą popularność zawdzięcza silnemu działaniu przy jednocześnie stosunkowo niskiej szkodliwości, oczywiście jeśli porównujemy ją do innych środków z grupy sympatykomimetyków.

Innym bardzo silnym związkiem chemicznym stosowanym w zwalczaniu nadwagi jest clenbuterol, jednak nigdy nie był uznany jako suplement. Jego działanie znacząco przekracza w każdym aspekcie bardzo popularną efedrynę, jednak proporcjonalnie rosną do tego możliwe skutki uboczne. Ostrożności względem tego środka doszły do tego stopnia, że został on całkowicie wykluczony nawet z zastosowania medycznego u ludzi.

Przeciwwskazania do stosowania tabletek na odchudzanie.

Musimy pamiętać, że pomimo iż suplementy diety uznane są jako naturalny i bezpieczny dodatek do naszej walki ze zbędnymi kilogramami, to nie są skierowane do wszystkich osób. Oczywiście kluczowa jest tutaj specyfikacja konkretnego produktu. Przyspieszona praca serca, wzrost ciśnienia tętniczego czy rosnąca temperatura naszego ciała to tylko jedne z możliwych do wystąpienia efektów. Taka specyfikacja działania suplementów termogenicznych wyklucza ich stosowanie w przypadku osób o poniższych dolegliwościach.

Choroby związane z sercem i krążeniem – niezależnie od stopnia zaawansowania takie osoby nie powinny sięgać po suplementy o jakichkolwiek właściwościach pobudzających. Może powodować to intensywniejszy wysiłek mięśnia sercowego co zagrożone jest nawet wystąpieniem zawału. Może nasilać także wszystkie negatywne objawy u osób posiadających nadciśnienie.

Zaburzenia neurologiczne – każdy silny spalacz tłuszczu w pewnym stopniu wpływa na układ nerwowy. Oczywiście osoby zdrowe mogą z tej sytuacji czerpać wiele pozytywnych korzyści, między innymi intensywniejszy trening.

Ranking tabletek na odchudzanie

Tabletki na odchudzanie ranking

Odchudzenie czyli działanie podjęte w celu obniżenia masy własnego ciała do prawidłowej wartości dla danej osoby. Najczęściej ma aspekt zdrowotny, ze względu na fakt wspierania rozwoju wielu chorób przez nadwagę, jak i również aspekt estetyczny, ponieważ zdecydowana większość osób odczuwa dyskomfort związany z nadmierną masą ciała. Podstawowym celem odchudzania jest zmniejszenie zawartości tkanki tłuszczowej w organizmie połączone z procentowym wzrostem udziału tkanki mięśniowej. Podstawowym warunkiem skutecznego odchudzania jest przede wszystkim odpowiednia zmiana sposobu odżywiania i ograniczenie ilości dostarczanych kalorii. Skutecznie przeprowadzony proces odchudzania ma bardzo długą listę korzyści jakie możemy osiągnąć. Ważny jest czynnik psychologiczny, ponieważ wielokrotnie wykazano, że w przypadku osób po udanej redukcji wagi łatwiej jest o wyższą samoocenę, zadowolenie z efektu wykonanej pracy czy zwiększone poczucie atrakcyjności. Nieoceniony jest również Jego wpływ na stan naszego zdrowia. Nie tylko zapobiega lub wyklucza stan nadwagi i otyłości, ale przyczynia się w bezpośredni sposób do zmniejszenia ewentualnego nadciśnienia, zapobiega występowaniu cukrzycy oraz korzystnie wpływa na stan takich narządów jak nerki. Utrzymywanie prawidłowej masy ciała to doskonały sposób do utrzymania w nienagannym stanie całego aparatu ruchu. Osoby otyłe często skarżą się na bóle kolan, stawów biodrowych oraz kręgosłupa, ponieważ musi pracować pod bardzo dużym naciskiem. Osoby cierpiące na poważne dolegliwości zdrowotne powinny koniecznie każdy etap swojego odchudzania konsultować z lekarzem o odpowiednich kompetencjach. Należy również pamiętać, że sam proces obniżenia masy ciała i tkanki tłuszczowej jest jak najbardziej pozytywny, to nadmierne odchudzanie również może prowadzić do szeregu konsekwencji zdrowotnych, dlatego najważniejsze w tym wszystkim jest zachowanie odpowiednich norm, a przez długi czas będziemy mogli cieszyć się zdrowiem i świetną sylwetką.

Osoby które mają za sobą już wiele prób odchudzania i jednocześnie spore doświadczenie powinny znacznie szybciej osiągnąć zamierzony efekt od osób początkujących. Tymczasem bardzo rzadko dochodzi do takich sytuacji. Dzieje się tak, ponieważ prawdopodobnie nasze sposoby nie do końca są skuteczne i nawet jeśli uda nam się pozbyć kilku kilogramów nadwagi to jest to tylko chwilowy efekt, a zrzucone kilogramy szybko wracają. Jak zatem walczyć z naszym ciałem aby wygrać całą wojnę, a nie tylko bitwę ? Oto 10 wskazówek które uczynią Cię znacznie mądrzejszym w tej walce.

 1. Odpowiednie planowanie czasu odchudzania.
  Musimy sobie uświadomić fakt, że jeśli gromadziliśmy tkankę tłuszczową przez kilka lub kilkanaście lat to nie jest możliwe aby pozbyć się jej w ciągu kilku tygodni. Oczywiście nikt nie chce czekać na budowę idealnej sylwetki wielu lat, natomiast warto uzbroić się w cierpliwość i docenić każdy utracony kilogram. Niezbędne jest oczywiście przygotowanie się na wystąpienie stagnacji, czyli okresowego zatrzymania wagi, jednak każda w odpowiedni sposób może zostać przełamana. Jeśli odpowiednio zaplanujemy nasze odchudzanie i będziemy wyznaczać sobie realne cele, wówczas mamy duży krok do osiągnięcia sukcesu. Warto pamiętać również, że sam początek odchudzania to w dużej mierze utrata wody podskórnej, dlatego nie należy się spodziewać utrzymania takiego tempa spadku wagi jak w pierwszych tygodniach.
 2. Odpowiednia regularność i systematyczność w przyjmowanych posiłkach.
  Już wiele lat temu wykazano, że spożywanie takiej samej wartości energetycznej w pięciu posiłkach jest znacznie skuteczniejszą opcją niż dostarczenie takiej dawki kalorii w jednym lub dwóch daniach. Organizm ludzki jest inteligentną maszyną i doskonale wyczuwa sygnały płynące od zewnątrz. Przyjmując rzadko pożywienie dostaje znak na nadejście trudnych czasów i stara się magazynować jak najwięcej z dostarczanych składników pokarmowych. Na nasze nieszczęście w formie tkanki tłuszczowej, która psuje estetykę naszego ciała. Jeśli natomiast dostarczasz jedzenie częściej, może sobie pozwolić na korzystanie z obecnych zapasów, ponieważ zdaje sobie sprawę z faktu, że pożywienia jest pod dostatkiem.
 3. Odpowiedni rozkład posiłków w ciągu dnia.
  Dla większości z nas podstawowym schematem żywieniowym są śniadanie, obiad oraz kolacja. Badania naukowe wykazały jednak, że dołożenie dwóch niewielkich posiłków pomiędzy nimi może skutecznie wspomóc odchudzanie. Co istotne dla wielu z nas ułatwiają kontrolowanie apetytu oraz zapewniają stabilny poziom glukozy we krwi przez cały dzień.
 4. Zaplanuj rodzaj spożywanej żywności.
  Ustalenie we wcześniejszym etapie produktów jakie będziesz wykorzystywać w kompozycji swojej diety pozwala na wystrzeganie się wielu błędów. Brak odpowiedniego doboru produktów może znacznie utrudnić osiągnięcie wyznaczonego celu. Przypadkowa kompozycja posiłków często sprawia, że użyte składniki są niskiej jakości i mają właściwości mocno tuczące, przez co całkowicie powinny zostać wykluczone przez osoby odchudzające się.
 5. Zadbaj o odpowiednią koncentrację w trakcie posiłków.
  We wszystkim należy zachować odpowiedni umiar i nie koniecznie powinniśmy traktować każdy posiłek jak swego rodzaju rytuał, jednak jedzenie przed telewizorem czy w beztroskiej atmosferze na pewno nie jest trafionym pomysłem. Warto również zastosować sztuczki które pozwolą Ci w pewien sposób oszukać twój umysł i żołądek np. poprzez używanie talerzy niewielkich rozmiarów. To bardzo znana metoda która sprawia, że porcja wydaje się być większa, niż jest w rzeczywistości.
 6. Pamiętaj o odpowiednim nawodnieniu organizmu.
  To bardzo ważna zasada i niestety bardzo często pomijana przez osoby będące na różnego rodzaju dietach. Należy jednak pamiętać o negatywnych stronach większości napoi jakie goszczą na naszych stołach. Większość soków, napojów gazowanych oraz nektarów przepełnionych jest bardzo dużymi ilościami cukrów prostych, które są naszym największym wrogiem podczas redukcji. Niebezpieczną pułapką są również wszelkiego rodzaju produkty light oraz zero, oczywiście nie posiadają one kalorii i za ich smak odpowiadają słodziki, to jednak ich wpływ na wytwarzania insuliny nie różni się znacznie od napojów słodzonych cukrem. Powodują one również zwiększone uczucie głodu. Jeśli poważnie podchodzimy do odchudzania, chcemy zadbać o każdy detal oraz najważniejszym aspektem jest stan naszego zdrowia, to wybierajmy wody mineralne niegazowane.
 7. Zwracaj uwagę na wartości odżywcze produktów z których korzystasz.
  Warto dokładnie przyjrzeć się etykiecie produktu jeszcze przed zakupem. Szczególną uwagę poświęć tabeli składników odżywczych oraz substancji wypełniających. Pamiętaj, że slogany reklamowe takie jak light czy naturalny może dla każdego producenta żywności oznaczać zupełnie coś innego, dlatego skup się na prawdziwych wartościach jakie oferują. Często spotykaną pułapką są tzw. produkty odtłuszczone które mimo że rzeczywiście dostarczają mało tłuszczy, to przepełnione są słabej jakości cukrami.
 8. Pamiętaj o wysiłku fizycznym podczas odchudzania.
  Redukcja tłuszczu może odbywać się nawet przy nisko intensywnym wysiłku. Oczywiście bardzo dużym ograniczeniem dla większości z nas zdaje się być czas, jednak należy podkreślić sytuacje w których możemy wykorzystać nawet czas na dojście do pracy lub szkoły. Pokonujmy je pieszo lub rowerem, a znacznie przyspieszymy spalanie tkanki tłuszczowej.
 9. Mniej czasu spędzaj na siedząco.
  To kolejny aspekt który może pomóc pozbyć się nadwagi, a możesz go zastosować w wielu chwilach w ciągu całego dnia. Jeśli podróżujesz komunikacją miejską lub rozmawiasz ze znajomymi warto robić to na stojąco, a efekty przyjdą szybciej niż myślisz.
 10. Nie bądź dla siebie zbyt surowy.
  Odchudzanie nie przebiega szybko i aby zagwarantować sobie wygraną walkę z nadmiarem kilogramów musisz uzbroić się w cierpliwość. Zawsze musisz być przygotowany na sytuację w których twoje założenia nie będą mogły zostać zrealizowane. Każdemu z nas zdarzają się imprezy okolicznościowe czy zwyczajne spotkania w towarzyskim gronie. W takiej sytuacji warto z umiarem pozwolić sobie na ustępstwo, tak aby cały proces redukcji nie był dla nas karą. Pamiętaj o tym, że jeden niezdrowy posiłek nie zniszczy efektów tygodniowej pracy, jednak pamiętaj aby nie pozwalać sobie na to zbyt często.

Przy odchudzaniu warto pamiętać o tym jak bardzo złożony jest to proces. Większość z nas po pewnym czasie ma swego rodzaju kryzys, a nawet zastanawia się nad zakończeniem redukcji, ponieważ uzyskiwane efekty nie są warte według nas poniesionych wyrzeczeń. Co zatem należy zrobić aby wytrwać w naszym celu i jak możemy sobie w tym pomóc?

Tabletki na odchudzanie są coraz bardziej popularne na rynku i cieszą się uznaniem i renomą wśród wielu stosujących. Pomagają one uzyskać efekt w znacznie krótszym czasie niż bez ich wsparcia, a jednocześnie zwiększają efektywność zdrowego odżywiania oraz każdego rodzaju ruchu. Szybkie i skuteczne odchudzanie jest więc możliwe, jednak nie wszystko co jest na rynku bywa warte uwagi. Mimo stosowania najskuteczniejszych metod na odchudzanie my sami również musimy wykazać swoją silną wolę i zaangażowanie. Wybierając silne tabletki odchudzające należy kierować się w pierwszej kolejności składem, ponieważ to od niego zależy działanie produktu, a co za tym idzie uzyskany efekt. Suplementy oparte o naturalne składniki są w pełni bezpieczne i pozwalają na uzyskanie świetnego efektu bez wystąpienia skutków ubocznych. Wiele z nich zapewnia nam także bardzo dużą dawkę energii do ćwiczeń oraz przyspiesza metabolizm, kontroluje apetyt, a także wspomaga redukcję celulitu. Korzystając z pomocy jakichkolwiek tabletek odchudzających należy pamiętać, że nie można uzależnić od nich całkowitego sukcesu i zrezygnować z naszej pracy. Nie istnieją tabletki na szybkie odchudzanie bez diety i ćwiczeń, dlatego warto zaufać osobom znającym się na rzeczy, a nie opisowi producenta.

Wielu z nas odchudzanie zaczyna od analizy własnego wyglądu. Jeśli ty również zaliczasz się do grona osób które nie do końca są zadowolone z wyglądu swojego ciała to warto rozpocząć odchudzanie właśnie od tej chwili. Im dłużej będziesz czekać, tym wolniej pojawią się twoje rezultaty. Nie zaczynaj jednak od diety 500 kcal i codziennych godzin na siłowni. Jeśli twój organizm nie jest przyzwyczajony do treningu oporowego i rygorystycznej diety to wprowadzaj zmiany stanowczo, ale powoli. Oto kilka prostych wskazówek dla osoby początkującej.

 1. Stawiaj sobie realne cele dla swoich możliwości.
  Zadbaj o to aby dieta wyznaczona przez Ciebie, chociaż w pewnym stopniu odpowiadała twoim kulinarnym preferencją, a formy ruchu dobierz odpowiednio do sprawności fizycznej i ilości wolnego czasu.
 2. Motywacja kluczem do sukcesu.
  Utrzymanie odpowiedniego jej poziomu warunkuje sukces dla znakomitej większości ludzi. Motywacją mogą być dla nas bliscy, nasza druga połowa, a także rzeczy materialne takie jak ulubiona sukienka czy spodnie.
 3. Wymagania wobec własnej osoby.
  Wyznacz sobie cele które pragniesz zrealizować i wymagaj od siebie ich realizacji. Oczywiście nie zgubisz 20 kg w 2 miesiące, ale poszczególne mniejsze kroki w kierunku realizacji tego głównego warto planować.
 4. Oczyścić swoje ciało.
  Oczyszczenie organizmu z zalegających toksyn i zanieczyszczeń to dobry sposób na rozpoczęcie skutecznego odchudzania. Pozwoli to nie tylko na szereg korzyści zdrowotnych, ale także pozbycie się nadmiaru zbędnej wody.
 5. Nie pozwól aby słodkości stały się twoją nagrodą.
  To bardzo często spotykany i jeden z najmniej rozsądnych błędów jakie można popełnić w trakcie redukcji. Nie tylko czekolada potrafi zapewnić szczęście, ale również zdrowy tryb życia może Ci to zapewnić.
Udostępnij.

O autorze

Ekspert z dziedziny suplementacji i odchudzania. Wieloletni certyfikowany trener. Z wykształcenia specjalista z zakresu biochemii, metodologii żywienia oraz metod treningowych, z pasji komentator świata kulturystyki i fitnessu.

2 komentarze

 1. Przeczytałem cały artykuł, a było tego trochę. W moje opinii to najlepszy i najbardziej obszerny artykuł na temat spalaczy tłuszczu w Internecie. Szacun!

 2. czytałem sporo rankingów spalaczy, ale ten miażdży po prostu, kompendium wiedzy o spalaczach tłuszczu i w ogóle odchudzaniu, sporo się napracowaliście

  ja od siebie mogę jedynie podzielić zdanie, że z obecnie produkowanych spalaczy fenix ground zero ma najlepsze działanie jeśli chodzi o redukcję wagi

Napisz odpowiedź