Czy odchudzanie dużo kosztuje?

0

Podejmując decyzję o odchudzaniu najczęściej pojawia się wiele dylematów. Jednym z nich jest kwestia tego, czy nas stać na to i ile tak na prawdę kosztuje odchudzanie?

Jeśli zaczynamy naszą przygodę z nadwagą wówczas rozważamy wiele okoliczności jakie mogą ulec zmianie w naszym życiu. Bardzo często o dobrą formę chcą dbać również uczniowie oraz studenci, czyli osoby stosunkowo młode które nie dysponują najczęściej gigantycznymi dochodami. Jak wygląda więc przede wszystkim finansowa strona zdrowego odżywiania ? Czy jest ona bardziej kosztowna od jedzenia bez liczenia kalorii itp. ? Wnioski okazują się być dosyć zaskakujące dla większości z nas.

Oznaczenia EKO.

Moda na prowadzenie zdrowego stylu życia narasta, jednak nie możemy zapominać że jest to również bardzo duża okazja na zarobek dla wielu producentów żywności. Osoby odchudzające się często nie do końca zdają sobie sprawę z takich aspektów jak typy mąki, indeks glikemiczny czy znaczenia wielu z pozoru skomplikowanych słów. Najczęściej więc nie czytamy dokładnie etykiet, lecz wybieramy artykuły oznaczone słynnym hasłem produkt „ekologiczny” lub „zdrowa żywność”. Niestety najczęściej są one niemal dwukrotnie droższe od tradycyjnych źródeł tych samych składników pokarmowych nie oznaczonych podobnym symbolem. Jak widać blokadą przed zaoszczędzeniem sporych pieniędzy jest bardzo często po prostu nasz brak wiedzy na ten temat. Jeśli wykażemy większe zainteresowanie tematem zdrowego odżywiania, wówczas identyczne produktu kupimy w dużo niższej cenie niż obecnie, a przy okazji łatwiej nam będzie zrzucać zbędne kilogramy.

Ekskluzywne diety celebrytów.

Częsty błąd popełniany również przez najczęściej mało doświadczone osoby. W tego typu menu bardzo często znajdujemy posiłki które mogą nosić miano ekskluzywnych, a dla zwykłych ludzi staną się po prostu bardzo obciążające finansowo. Najczęściej bardzo łatwo jest znaleźć dla nich wiele tańszą alternatywę takiej samej jakości co sprawia, że większość z nich nie musi mieć zastosowania w codziennym życiu. Diety gwiazd mogą stanowić dla nas inspirację, ciekawostkę lub wskazówkę, ale nigdy nie powinny być dla nas wyznacznikiem poprawnie skomponowanego planu żywieniowego.

Ogranicz podjadanie pomiędzy posiłkami.

Przekąski są jedną z najdroższych cząstek naszej diety, zarówno te wartościowe jak i te całkowicie zbędne. Chipsy, słone paluszki, lody czy batoniki to najczęściej stosowane produkty które mogą osiągać bardzo wysokie ceny. Podobnie jak w innych grupach produktów spożywczych istnieją tańsze i droższe rozwiązania, jednak tutaj żadne z nich dobrze nie wpływają ani na nasz wygląd, a tym bardziej stan konta. Bardzo dobrą motywacją jest podliczenie miesięcznych wydatków na tego typu żywność, co powinno skutecznie dać nam do myślenia zanim znów sięgniemy po słodycze.

Spalacze tkanki tłuszczowej.

Maksymalizować efekty możemy także wspomagając się suplementami diety, a dokładnie chodzi o spalacze tłuszczu czyli tabletki przyspieszające odchudzanie. Warto wiedzieć, że jeśli wybierzemy skuteczne spalacze tłuszczu oparte o składniki o potwierdzonej skuteczności, to będą one warte każdej wydanej złotówki.

Także odchudzanie z pewnością kosztuje mniej niż nabieranie tłuszczu, a na to przecież nas stać…

Udostępnij.

O autorze

Ekspert z dziedziny suplementacji i odchudzania. Wieloletni certyfikowany trener. Z wykształcenia specjalista z zakresu biochemii, metodologii żywienia oraz metod treningowych, z pasji komentator świata kulturystyki i fitnessu.

Napisz odpowiedź