Odchudzanie, a stan naszej skóry.

0

W czasie odchudzania zastanawiamy się jak wpłynie ono na nasze zdrowie i wygląd, a przede wszystkim jak odchudzanie wpłynie na stan naszej skóry, której struktura zmieni się podczas spalania tłuszczu.

Każda osoba która złapała pozytywnego bakcyla do zdrowego trybu życia i ćwiczeń najchętniej pragnie zobaczyć rezultaty bardzo szybko. Czasami się to udaje, jednak zdecydowanie częściej tempo naszej redukcji jest niższe niż zakładaliśmy sobie na początku. Warto także wspomnieć, że szybka redukcja nie oznacza pięknego i estetycznego ciała. Osoby osiągające nieco wolniej i stabilniej swoje postępy najczęściej finalnie są bardziej zadowolone z wypracowanych rezultatów.

Jeśli pozbyliśmy się zbędnych kilogramów zbyt szybko, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że nasze ciało jest w szoku. Nie przynosi to pozytywnych efektów, ponieważ nasze ciało szybko będzie chciało powrotu utraconych kilogramów czując duże zagrożenie. Objawia się to ponownym i szybkim przyrostem wagi który popularnie nazywamy efektem jo-jo. Szybka utrata bardzo dużej ilości kilogramów może znacznie pogorszyć stan i wygląda naszego ciała. Waga nie jest oczywiście jedynym wyznacznikiem urody i pozostają inne aspekty takie jak pozostająca skóra, która stała się prawdziwym koszmarem niezliczonej ilości osób. Skóra nie ma zdolności do tak szybkiego wchłaniania się jeśli tempo spadku wagi jest zbyt wysokie i koniecznie trzeba mieć to na uwadze.

Jak walczyć z rozciągającą się skórą?

Część skutków jakie wywołuje szybkie odchudzanie jest niestety nieodwracalne w skutkach. Skóra zalicza się do tego tylko w niektórych przypadkach i z pewnością ciągle mamy duże szanse na poprawienie wyglądu naszego ciała. Należy jednak poczynić ku temu odpowiednie kroki.

Zwracaj uwagę na to, co jesz.

Na diecie jesteśmy przez całe swoje życie, ponieważ jest to styl odżywiania, a nie konkretne założenia których musimy się trzymać. Osoba zjadająca dziesięć pączków dziennie również ma swoją „dietę”. Ważne jest by poza efektami wizualnymi wpływa również w pozytywny sposób na stan naszej skóry. Podstawowym czynnikiem jest zadbanie o mocne ograniczenie spożycia najbardziej zagrażających nam produktów, a dla skóry z pewnością takim jest nabiał. Oczywiście nie wszystkie Jego formy, lecz w przypadku osób które opierają na nim swoją dietę problem rozciągającej skóry może być większy.

Aktywność fizyczna.

Odpowiednia ruchliwość w ciągu dnia jest bardzo ważna. Pozwala nie tylko na spalanie zbędnej ilości kalorii, ale przede wszystkim może pomóc nam uelastycznić skórę. Każda forma aktywności fizycznej jest bardzo dobra nawet poprzez zabawę, jednak z pewnością warto zwrócić uwagę na trening siłowy. Jest on odpowiedzialny między innymi za ujędrnienie skóry, a przy okazji pozwoli nieco popracować nad muskulaturą.

Kosmetyka.

Zmiany na ciele możemy uzyskać również poprzez różnego rodzaju zabiegi kosmetyczne. Możemy wykonać je w niemal każdym salonie, jednak dla amatorów swoich czterech ścian jest dobra wiadomość, ponieważ wiele z nich możemy wykonać w domowym zaciszu. Po kilku tygodniach regularnych czynności takich jak peeling czy masaże nasza skóra może wyglądać o wiele lepiej. Dużą rolę odgrywają też specjalne kremy z dodatkiem kolagenu.

Właściwa suplementacja.

Na rynku nie istnieją typowe suplementy na wiszące nadmiary skóry, jednak z pewnością kilka z nich może pozytywnie wpłynąć na jej stan. Do najciekawszych należy spalacz miejscowy w formie żelu SAN Liporedux który posiada szerokie właściwości i cieszy się rewelacyjnymi opiniami. Jest odpowiedzialny między innymi za spalanie tłuszczu białego, redukcję cellulitu oraz właśnie ujędrnienie skóry. Innymi ciekawymi środkami mogą być również suplementy diuretyczne o bogatym składzie jak np. Amix Diuretic Complex który przyczynia się do redukcji cellulitu wodnego i wysmukla nasze ciało.

Najważniejsze we wszystkim co ma pomóc nam poprawić kondycję naszej skóry jest jednak zdroworozsądkowe podejście oraz przede wszystkim czas. Jeśli redukcja była dla nas wyzwaniem wymagającym czasu to podobnie jest z nadmiarem skóry. Niestety ludzie ciało jest skonstruowane w taki sposób, że nie da się naprawić w ciągu kilku tygodni tego co konsekwentnie niszczyliśmy przez wiele lat.

Udostępnij.

O autorze

Ekspert z dziedziny suplementacji i odchudzania. Wieloletni certyfikowany trener. Z wykształcenia specjalista z zakresu biochemii, metodologii żywienia oraz metod treningowych, z pasji komentator świata kulturystyki i fitnessu.

Napisz odpowiedź