Napoje, które pomagają dchudnąć

0

Kiedy słyszymy o napojach podczas redukcji to zdecydowana większość liczy te, które powinniśmy stanowczo ograniczyć, przynajmniej w czasie odchudzania. Ciężko się z tym nie zgadzać, ponieważ różnorodność kolorowych napojów o olbrzymiej ilości cukru jakie możemy znaleźć w sklepach jest bardzo duża. Nie wszystkie napoje jednak mają tylko i wyłącznie właściwości utrudniające redukcję, lecz istnieją również takie które mogą nam pomóc w osiągnięciu szczupłej sylwetki. Oto lista płynów z jakich zdecydowanie warto korzystać.

Wody o wysokiej zawartości składników mineralnych.

Z pewnością jej obecność w tym zestawieniu nie jest zaskakująca, ponieważ jest to absolutnie podstawowe źródło nawodnienia organizmu w przypadków wszystkich osób prowadzących zdrowy styl życia. Jednak niewiele osób wie, że najzwyklejsza woda mineralna może przyczynić się do udanego odchudzania. Jedną z najprostszych i bardzo znanych metod jest wypicie szklanki wody na kilkanaście minut przed posiłkiem, co sprawia że już mniejsze porcję wywołują w nas uczucie sytości. Największą różnicę zrobi jednak zamiana na wodę wszystkich gazowanych i kolorowych napojów które na co dzień pijemy. W ten sposób możemy zaoszczędzić dostarczenia nawet kilkuset kalorii dziennie.

Kawa.

Wielu z nas rozpoczyna dzień od kawy lub też dodaje ją do swojego pierwszego posiłku. Inni zaś pierwszą kawę piją w pracy podczas drugiego śniadania, jednak nie ma wątpliwości, że jest ona napojem bez którego większość z nas nie wyobraża sobie funkcjonowania. W dzisiejszych czasach nie jest już niczym złym, jak miało to miejsce jeszcze kilkanaście lat temu, a nawet doceniamy niektóre z jej pozytywnych właściwości. Aby w pełni wykorzystać jej potencjał należy pamiętać by zrezygnować z dodatku cukru oraz mleka i skupić się na klasycznej czarnej kawie. Dostarcza ona kofeinę oraz związki fenolowe co połączone razem gwarantuje zwiększenie lipolizy oraz spory zastrzyk pozytywnej energii.

Herbata.

Większość osób z odchudzaniem kojarzy przede wszystkim zieloną herbatę, jednak jak się okazuje również czarna posiada bardzo zbliżone właściwości. Napar z herbaty jest źródeł katechin oraz teaflawin które podane razem z niewielką ilością kofeiny działają jak termogeniki zwiększając nasz wydatek energetyczny. Warto jednak podkreślić, że aby działanie herbaty miało pozytywny wpływ nie tylko na nasze zdrowie, ale również wygląd należy spożywać ją codziennie pomiędzy posiłkami lub razem z nimi. W ten sposób dostarczymy wystarczającą ilość związków by zobaczyć znaczne zmiany. Działa ona dużo subtelniej na układ nerwowy oraz nie podnosi ciśnienia jak wyżej wymieniona kofeina.

Kakao.

Dla wielu umieszczenie tego napoju w naszym zestawieniu może być nawet lekkim szokiem, jednak najważniejsze to wyjaśnić sobie, że prawdziwe kakao nie jest zabarwionym proszkiem w kolorowym opakowaniu który pijemy w dzieciństwie. Kluczem do Jego efektywności jest dobór wysokiej jakości produktu bez dodatku cukru, jakich niestety jest pełno w sklepach. Jest źródłem substancji które wpływają na metabolizm energetyczny i promują redukcję tłuszczu, a także dobre samopoczucie. Należą do nich między innymi fenyloetylamina, teobromina i szereg polifenoli.

Spalacze tłuszczu w proszku.

Jest na rynku pewna grupa spalaczy tłuszczu mająca potwierdzoną skuteczność, która występuje w postaci proszku. Topowymi produktami w tej kategorii są GAT JetFuel Powder oraz Level II.

Jak widać napojów, które nie tylko nie przeszkadzają w odchudzaniu, ale nawet pomagają spalanie tłuszczu jest wiele, wystarczy tylko umiejętnie wplatać je w codzienny jadłospis.

Udostępnij.

O autorze

Ekspert z dziedziny suplementacji i odchudzania. Wieloletni certyfikowany trener. Z wykształcenia specjalista z zakresu biochemii, metodologii żywienia oraz metod treningowych, z pasji komentator świata kulturystyki i fitnessu.

Napisz odpowiedź