LeanGBB – następca L-karnityny

0

Lean GBB a właściwie ester etylowy kwasu gamma aminomasłowego i betainy to prawdopodobnie jeden z najciekawszych związków jakie w ostatnim czasie pojawiły się na rynku pośród substancji wspomagających redukcję tkanki tłuszczowej. Już wcześniej związek ten był wykorzystywany sporadycznie w suplementacji, jednak przede wszystkim jako booster tlenku azotu. Mimo stosunkowo niewielkiej popularności produkty które go zawierały cieszyły się bardzo dobrymi recenzjami wśród stosujących osób.

Obecnie możemy jednak zaobserwować wykorzystywanie Lean GBB jako spalacza tłuszczu i zdaje się mieć ku temu bardzo ciekawe właściwości. Producenci suplementów diety to również to również doskonali marketingowy i przez wiele lat jednym z najbardziej przecenianych środków na rynku była z pewnością l-karnityna. Jak wykazywało wiele niezależnych badań jej wpływ na redukcję tkanki tłuszczowej był praktycznie zerowy, mimo to jednak wielu z nas pod wpływem różnych czynników decydowało się na jej stosowanie. W dużej mierze wynikało to zapewne z nieświadomości oraz dużej podatności na kolorowe reklamy czy rekomendację sponsorowanych zawodników z branży fitness. Obecnie jednak wiemy, że l-karnityna dostarcza w postaci suplementów nie ma takich właściwości jak ta która zostaje naturalnie produkowana przez nasz organizm. Aby więc osiągnąć korzyści o jakich mówią producenci należy zwiększyć produkcję własnej, endogennej l-karnityny, a nie dbać o jej podaż z zewnątrz gdyż jest to mało efektywna metoda.

Lean GBB to związek który według badań znacznie zwiększa wydalanie l-karnityny przez organizm, a co za tym idzie również zwiększa zatem jej produkcję. Okazuje się więc, że zapewnienia producentów o skuteczności preparatów z l-karnityną są prawdziwe, jednak dotyczą one wyłącznie LeanGBB. Jako jej prekursor znacznie zwiększa produkcję przez nasze ciało co przekłada się nie tylko na szybszą redukcję tkanki tłuszczowej, ale również pomaga zwiększyć wydolność oraz wytrzymałość. Szczególnie łatwo zauważyć to podczas dłuższych treningów tlenowych takich jak bieg, rower, pływanie i inne wysiłki o charakterystyce aerobowej.

Cechą charakterystyczną tego związku jaką możemy zauważyć już po kilkunastu minutach jest mocno nasilona termogeneza. Ważne jest zatem aby dbać o odpowiedni poziom nawodnienia przy treningach typu aerobowego. Obecnie prawdopodobnie żadna inna substancja nie nasila tego procesu równie mocno jak Lean GBB. Działa zarówno doraźnie jak i również długofalowo, a co najważniejsze nasz organizm nie jest w stanie szybko się do niej przystosować i pozytywne efekty jakie ze sobą niesie mogą być przez nas wykorzystywane przez bardzo długi czas. Doskonale sprawdza się zarówno przy niskim jak i również nieco wyższym poziomie tkanki tłuszczowej. Jako że naturalnie podnosi poziom l-karnityny sprawdza się niezależnie od wieku czy płci.

Związek ten możemy stosować zarówno solo jak i również w połączeniu z innymi substancjami odpowiedzialnymi za utratę tłuszczu. Nie wpływa on w żaden sposób na stymulację układu nerwowego czy wzrost ciśnienia dlatego sprawdza się nawet w połączeniu ze stymulantami. Obecnie najpopularniejszym monopreparatem zawierającym ten związek jest Sweat Compound od MAN. Świetnie sprawdza się u osób szukających realnie działającego spalacza tłuszczu, jednak bez efektów pobudzających. Lean GBB w pełnej dawce występuje również w spalaczu Fenix Ground Zero ( https://spalacze.com.pl/fenix-ground-zero/ )który przez wielu uważany jest za najskuteczniejszy termogenik na rynku. Poza tym związkiem znajdziemy tam wiele składników które według niezależnych badań również realnie zmniejszają zatłuszczenie organizmu, związki energetyczne i blokery apetytu. Z pewnością to jedna z najlepszych propozycji dla osób które chcą kompleksowo podejść do redukcji tkanki tłuszczowej.

Jak wspomnieliśmy LeanGBB® jest związek już na wielu płaszczyznach przebadanym i niezwykle obiecującym. Potwierdzają to nie tylko testy, ale również same opinie osób które miały okazję go stosować. Możemy przypisać do niego zdecydowaną większość właściwości które producenci suplementów przypisują do niedziałającej l-karnityny w formie suplementów diety.

Bibliografia:
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/6619971

Udostępnij.

O autorze

Ekspert z dziedziny suplementacji i odchudzania. Wieloletni certyfikowany trener. Z wykształcenia specjalista z zakresu biochemii, metodologii żywienia oraz metod treningowych, z pasji komentator świata kulturystyki i fitnessu.

Napisz odpowiedź