Czy łatwo spalić kilka ostatnich kilogramów?

0

Odchudzanie to trudny proces, a im mniej mamy tłuszczu tym wolniej ono przebiega. Czy łatwo spalić ostatnie kilogramy tkanki tłuszczowej?

Każdy z nas rozpoczyna swoją walkę o lepszą sylwetkę z innego miejsca. Zdarzają się osoby które naturalnie posiadają bardzo dobrą budowę ciała i do ideału wystarcza zaledwie kilka centymetrów w obwodzie pasa. Po drugiej stronie medalu stoją osoby otyłe które nierzadko zmagają się z nadmiernym bagażem w ilości przekraczającej nawet kilkadziesiąt kilogramów. Bardzo często ta druga grupa marzy o zamianie sytuacji, jednak czy rzeczywiście tylko kilka kilogramów do zrzucenia jest łatwym procesem ?

Szybko, łatwo i przyjemnie.

Odchudzanie nie jest proste, a im mamy mniej tłuszczu tym trudniej go spalić. Pod koniec odchudzania do spalenia pozostaje najbardziej uporczywa w redukcji tkanka tłuszczowa biała. Często wtedy pomagają spalacze tłuszczu. Oczywiście warto sięgać po sprawdzone spalacze tłuszczu. Najczęstszy błąd osób stosunkowo szczupłych to chęć osiągnięcia efektów w krótkim czasie, ponieważ skoro nadwaga nie jest duża to teoretycznie czas redukcji również powinien być krótki. Jednak rzeczywistość najczęściej wygląda nieco inaczej i pokazuje, że droga na skróty nie przynosi oczekiwanych rezultatów. Jeśli mamy do zrzucenia przykładowo około 5kg wówczas najczęściej dajemy sobie na to miesiąc czasu lub do konkretnej daty jak np. ślub czy wyjazd wakacyjny. Niestety jest to często zbyt krótki okres na znaczną poprawę wyglądu ciała, ponieważ tempo spadku wagi u osoby o masie ciała 65 kg jest wielokrotnie wolniejsze od osoby ważącej przykładowo ponad 120 kg. Oznacza to, że mimo niedużej nadwagi i tak konieczna mobilizacja na nieco dłuższy czasu niż kilka tygodni.

Diety Cud.

Wszelkiego rodzaju głodówki, diety bardzo niskokaloryczne itp. nie zdają egzaminu niezależnie od stopnia naszej nadwagi i musimy to zaakceptować. Nawet jeśli uda nam się zrzucić wymarzone kilka kilogramów to z pewnością będziemy wyglądać znacznie gorzej niż w przypadku gdyby ta redukcja była odpowiednio zaplanowana. Problemy jakie mogą się pojawić to między innymi brak estetyki skóry, pogorszenie stanu włosów, skóry i paznokci, a w najgorszych wypadkach może nam towarzyszyć wiele dolegliwości zdrowotnych. Pamiętamy, że można być o wiele bardziej atrakcyjnym fizycznie z kilkoma dodatkowymi kilogramami niż osoba szczupła, ale mocno zaniedbana. Kluczem do sukcesu jest więc systematyka i konsekwencja, a także odpowiednia ocena własnych możliwości fizycznych oraz psychicznych. Pozwoli to na odniesienie pełnego sukcesu, nawet jeśli zajmie nam to nieco dłużej niż początkowo zakładaliśmy.

Ćwiczenia to podstawa.

Warto wiedzieć, że poza odpowiednim odżywianiem ogromną rolę odgrywa aktywność fizyczna. Przyczynia się ona do ujędrnienia ciała, przyspieszenie metabolizmu oraz poprawia stan naszego zdrowia. Jej formy mogą mieć różny charakter jednak nie należy z niej absolutnie rezygnować. Nawet jeśli posiadamy ograniczony czas to spacery czy wycieczki rowerowe ze znajomymi mogą okazać się być decydującym czynnikiem w drodze po dobrą formę.

Udostępnij.

O autorze

Ekspert z dziedziny suplementacji i odchudzania. Wieloletni certyfikowany trener. Z wykształcenia specjalista z zakresu biochemii, metodologii żywienia oraz metod treningowych, z pasji komentator świata kulturystyki i fitnessu.

Napisz odpowiedź