L-karnityna

0

Opinie

2.1 Nie działa

L-karnityna wytwarzana przez organizm na wewnętrzne potrzeby ustrojowe jest potrzebna i niezbędna w metabolizmie tłuszczy. Niestety przyjmowana oralnie w postaci suplementów nie wykazuje aktywności biologicznej, przez co jest całkowicie bezużyteczna dla osób chcących się odchudzać. Karnityna ma potwierdzoną skuteczność jedynie w zwiększaniu ruchliwości plemników, a osobom, które po nią sięgają najczęściej na tym nie zależy.

  • Spalanie tłuszczu 0
  • Hamowanie łaknienia 0
  • Wzrost energii 0
  • Działanie prozdrowotne 3.8
  • Oceny uzytkownika (0 głosów) 0

L-karnityna to z pewnością najpopularniejszy na rynku „spalacz tłuszczu” którego niemal każdy z nas kiedyś próbował, oczywiście licząc na reklamowe rezultaty. Niestety, mimo swojej popularności związek ten nie ma kompletnie żadnego wpływu na redukcję tkanki tłuszczowej. Rozbudowane akcje marketingowe sprawiają jednak, że nadal bardzo dużo osób sięga po l-karnitynę z nadzieją na utratę zbędnych kilogramów. Warto jednak pamiętać, że aminokwas ten dostarczany w postaci suplementu posiada znikomą przyswajalność oraz brak skuteczności.

Udostępnij.

O autorze

Ekspert z dziedziny suplementacji i odchudzania. Wieloletni certyfikowany trener. Z wykształcenia specjalista z zakresu biochemii, metodologii żywienia oraz metod treningowych, z pasji komentator świata kulturystyki i fitnessu.

Napisz odpowiedź