Johimbina – skuteczny spalacz tłuszczu

0

Johimbina to bardzo popularny choć kontrowersyjny składnik skutecznych spalaczy tłuszczu. Przeglądając rynek produktów odchudzających możemy spotkać się z setkami różnego rodzaju substancji o określonych właściwościach. Oczywiście, nie wszystko co istnieje na rynku realnie działa na utratę kilogramów, jednak z całą pewnością możemy wybrać pewną grupę środków wartych bliższego zainteresowania. Możemy zaliczyć do nich alkaloid Johimbinę która zyskuje uznanie i bardzo dużą popularność, jednak czy słusznie ?

Środek ten został wielokrotnie już testowany i większość badań potwierdza Jego skuteczność w zakresie redukcji słabo ukrwawionej tkanki tłuszczowej białej. Z tego właśnie względu posiada liczne grono zwolenników które opiera na nim swoją redukcję. Nie dla każdego jest to jednak najlepsza droga, ponieważ wiele osób jest bardzo wrażliwych na działanie Johimbiny i odczuwa niektóre z możliwych skutków ubocznych.

Naturalnie rośliny które są źródłem Yohimbiny występują na kontynentach Afrykańskim oraz Azjatyckim i to właśnie z nich pozyskujemy ten alkaloid gdyż są Jego naturalnymi źródłami. W handlu jednak większość produktów na rynku dostarcza nam ten związek w formie chlorowodorku, dzięki temu otrzymujemy produkt oczyszczony, wolny całkowicie od składników negatywnie wpływający na układ nerwowy i aparat ruchu.

Najważniejszą funkcją dla jakiej stosujemy johimbinę jest redukcja tkanki tłuszczowej, na co istnieje wiele referencji. Bardzo ważną rolę odgrywa tutaj noradrenalina której stężenie wzrasta wielokrotnie po zastosowaniu suplementów zawierających Johimbinę. Przekłada się to na spadek masy ciała oraz co najważniejsze obniżenie poziomu tkanki tłuszczowej w newralgicznych częściach naszego ciała, gdzie jak wiadomo redukcja przebiega najbardziej opornie. Pozwala to również na wykorzystywanie tkanki tłuszczowej jako podstawowe źródło energii przez długi czas.

Aby cieszyć się z efektywności tej substancji należy stosować około 5mg dziennie, co jest dawką bezpieczną i optymalną dla większości. Osoby mocno zaawansowane mogą zwiększyć dawkę po określeniu własnej tolerancji na ten środek. Warto jednak pamiętać by przede wszystkim zachowywać odpowiedni odstęp od węglowodanów, gdyż zbyt duży skok insuliny może hamować jej działanie. Ostrożnie również należy podchodzić do łączenia z kofeiną i również w tym przypadku zaczynać od małych dawek.

Johimbina jest środkiem którego nie powinny stosować osoby przyjmujące leki przeciwdepresyjne, przeciwpadaczkowe oraz wpływające na pracę serca i układu krążenia. Jest to także afrodyzjak oraz booster libido który doskonale poprawia ukrwienie narządów płciowych co jest bardzo korzystne dla kobiet i mężczyzn w okresie suplementacji. Pamiętajmy również, aby nie stosować Johimbiny jeśli poziom naszej tkanki tłuszczowej jest bardzo wysoki, ponieważ ludzie otyli nie wykorzystują w pełni potencjału tego alkaloidu i znacznie prostszymi i w pełni bezpiecznymi metodami mogą osiągnąć niemal identyczny efekt. Johimbina może prowadzić do podniesienia ciśnienia tętniczego, szczególnie jeśli w jednej porcji łączymy ją ze stymulantami np. kofeiną. Decyzja o jej włączeniu do suplementacji powinna więc być poprzedzona analizą naszego stanu zdrowia.

Udostępnij.

O autorze

Ekspert z dziedziny suplementacji i odchudzania. Wieloletni certyfikowany trener. Z wykształcenia specjalista z zakresu biochemii, metodologii żywienia oraz metod treningowych, z pasji komentator świata kulturystyki i fitnessu.

Napisz odpowiedź