Jak usunąć zatrzymaną wodę podskórną?

0

Nadmiar zatrzymanej wody to zjawisko negatywne i dodajmy, że niezwykle popularne. Częściej dotyka ono jednak kobiet aniżeli mężczyzn, co prawdopodobnie zależne jest od układu hormonalnego i stężenia estrogenów. Konsekwencją tego zjawiska jest bardzo złe samopoczucie, zwiększona objętość nóg, mocno napęczniałe ciało oraz wzrost nadwagi. Istnieją jednak naturalne substancje które w skuteczny i dosyć szybki sposób mogą pomóc nam pozbyć się takiego zjawiska. Oto kilka z nich.

Zanim jednak do tego przejdziemy warto uświadomić sobie przyczyny występowania takiego stanu i jest ich naprawdę bardzo szeroka lista. Niewątpliwie najczęstszą z nich jest nadmierne spożycie soli kuchennej która w bardzo znaczący sposób podnosi ilość magazynowanej wody. Przekonać o tym mogą się zarówno ludzie amatorsko uprawiający sport, jak i zawodowi kulturyści którzy manipulują spożyciem soli zależnie od okresu przygotowań. Nie jest to jednak możliwa jedyna przyczyna takiego stanu rzeczy, a równie istotny wpływ może mieć stosowanie leków hormonalnych czy też środków antykoncepcyjnych. Rzadziej źródłem problemów są takie sytuacje jak nadmiar stresu, niedobory składników pokarmowych i witamin, zaburzenia pracy nerek oraz wątroby czy też nieodpowiednie odżywianie. Nadmiar wody prowadzi do opuchlizny i szybkiego pogorszenia estetyki naszej sylwetki. Dodatkowymi skutkami są między innymi sztywność oraz bóle stawów. Należy możliwie jak najszybciej zdefiniować przyczynę występowania tego rodzaju zaburzeń, zwłaszcza wtedy gdy nie mam do czynienia z jednorazową sytuacją, a powtarza się to regularnie. Lista przedstawionych substancji posiada potwierdzoną skuteczność w tym zakresie, jednak ich działanie uzależnione jest w dużej mierze od źródła występowania problemu.

Mniszek lekarski.

Bardzo skuteczny środek który w skuteczny sposób walczy z nadmiernym udziałem wody w organizmie, dzieję się tak prawdopodobnie ze względu na jego właściwości moczopędne. Organizm jest zmuszony do intensywniejszej produkcji moczu, przez co wydalamy nadmiar zgromadzonej wody, a ilość kilogramów na wadzę bardzo szybko się zmniejsza. Jest to unikalna roślina będąca również źródłem najważniejszych soli mineralnych takich jak potas oraz magnez, przez co poza poprawą estetyki zawiera szereg korzyści prozdrowotnych jakie możemy osiągnąć.

Pietruszka.

Charakterystyka działanie pietruszki nie różni się bardzo od opisywanego wyżej mniszka lekarskiego. Często bywa z nim łączona w suplementach diety o charakterystyce diuretycznej.

Korzeń lukrecji.

Historia zastosowania tej rośliny sięga już ponad pięciuset lat i można przypuszczać, że jej koniec nie nadejdzie szybko. Jest bardzo ceniona w medycynie tradycyjnej ze względu na wpływ na leczenie górnych dróg oddechowych oraz co dla nas bardziej istotne, pęcherza moczowego. Ważne jest jednak aby pamiętać, że to roślina o dosyć zaawansowanym potencjale i warto konsultować jej stosowanie z lekarzem. Duże dawki korzenia lukrecji stosowane zbyt długo wykazują szereg skutków uczonych, między innymi powodowanie opuchlizn i obrzęków.

Sok z cytryny.

Naturalny diuretyk o bardzo małej wartości kalorycznej, dzięki czemu nie stanowi problemu używanie go nawet na restrykcyjnej diecie. Jest źródłem antyoksydantów przez co poza wodą podskórną usuwa również zbędne toksyny.

Koper włoski.

To roślina nad którą przez wiele lat trwały zaawansowane badaniami. Potwierdzają one Jego skuteczność oraz wpływ między innymi na funkcjonowanie nerek. Pomaga oczyścić nasze ciało z nadmiaru wody oraz zgromadzonego sodu.

Pokrzywa zwyczajna.

Jedna z najważniejszych roślin o charakterze diuretycznym ciesząca się niezwykłą popularnością. Jest w składzie bardzo wielu topowych produktów spalających tkankę tłuszczową, jak i również najlepszych diuretyków na rynku. Jej skuteczność potwierdziły setki niezależnie wykonanych badań, a sama pokrzywa stosowana jest w leczeniu kamicy nerkowej i wielu innych chorób dróg moczowych. Działa na dwóch frontach, ponieważ blokuje zatrzymywanie się dodatkowej ilości wody w organizmie, jako jeden z nielicznych diuretyków.

Krwawnik pospolity.

To kolejny środek z grupy moczopędnych o identycznym schemacie działania jak opisywany wcześniej sok z cytryny. Jako ciekawostkę warto wspomnieć, że wpływa na zmniejszenie ilości występujących skurczów mięśni gładkich takich układów jak moczowy oraz pokarmowy.

Żurawina.

Prosty, ale bardzo skuteczny patent domowy na pozbycie się nadmiernej ilości zatrzymanej wody. Odpowiada między innymi za prawidłowy poziom płynów w organizmie oraz jest bogatym źródłem składników mineralych.

Udostępnij.

O autorze

Ekspert z dziedziny suplementacji i odchudzania. Wieloletni certyfikowany trener. Z wykształcenia specjalista z zakresu biochemii, metodologii żywienia oraz metod treningowych, z pasji komentator świata kulturystyki i fitnessu.

Napisz odpowiedź