Isopropylnorsynefryna – najmocniejsza legalna substancja spalająca tłuszczu

0

Isopropylnorsynefryna jest to stosunkowo mało popularny związek wykorzystywany w suplementacji sportowej, głownie w spalaczach tłuszczu. Prawdopodobnie jednak to największa rewolucja od czasu efedryny. Znacznie bardziej popularna jest klasyczna synefryna w formie chlorowodorku, jednak badania nad tymi dwiema substancjami pozwalają nam na dojście do bardzo ciekawych obserwacji.

Okazuje się że isopropylnorsynefryna jest zdecydowanie bardziej skuteczna u ludzi w zakresie zwiększenia procesów takich jak lipoliza które odpowiadają za utratę tkanki tłuszczowej. Co więcej jest to najbardziej wartościowa forma synefryny jaką możemy znaleźć w Gorzkiej Pomarańczy. Roślina ta znana również jako Citrus Aurantium jest źródłem wielu amin i substancji które od wielu lat wykorzystywane są w suplementacji zarówno pod kontem prozdrowotnym jak i sportowym gdyż mogą ułatwiać utratę zbędnych kilogramów. Dowiedziono, że zdecydowanie najbardziej wartościowe są młode, nie w pełni dojrzałe owoce. Zawierają one takie alkaloidy jak synefryna, oktopamina czy tyramina. Ze wszystkich obecnych w tej roślinie najsilniejsze właściwości lipolityczne wykazywała synefryna, natomiast co ciekawe niektóre z nich nie miały najmniejszego wpływu na utratę tłuszczu, a w przypadku badań na szczurach mogły nawet ten proces zatrzymywać.

Właściwości synefryny są doskonale poznane, a jej budowa chemiczna jest podobna do znanej i wykorzystywanej przed laty efedryny. Nie ma jednak tak wyraźnego wpływu na układ nerwowy, wzrost ciśnienia czy wydzielanie andrenaliny i noradrenaliny przez co jest zdecydowanie bezpieczniejszym związkiem. W suplementach diety najczęściej możemy spotkać ekstrakt z gorzkiej pomarańczy standaryzowany na procentową zawartość synefryny, a produktach nieco wyższej jakości występuje ona w postaci chlorowodorku. Stosowana w rozsądnych dawkach nie wykazuje żadnych znaczących skutków ubocznych, natomiast przynosi wiele korzyści stąd jej zastosowanie w produktach odpowiedzialnych za utratę i kontrolę wagi.

Isopropylnorsynefryna według przeprowadzanych badań wykazuje o wiele większą aktywność w zwiększaniu lipolizy oraz mocniej stymuluje termogenezę. Oznacza to, że jest skuteczniejsza jako spalacz tłuszczu i bardziej wartościowa dla organizmu. Według badań przeprowadzonych na ludzkich komórkach tłuszczowych ma znacznie większą biodostępność oraz jest łatwiej wykorzystywana przez nasze ciało. Wykazuje dużą tendencję do aktywacji zmian lipolitycznych oraz łatwą wchłanialność. Niektóre badania sugerują także jest wpływ na transportowanie glukozy co byłoby bardzo istotnym czynnikiem zapobiegającym gromadzeniu się nowej tkanki tłuszczowej.

Jakie korzyści zatem możemy uzyskać stosując Isopropylnorsynefryny?

Jak już wspomnieliśmy jest to najbardziej wartościowy związek jaki w bardzo niewielkiej ilości występuje w Citrus Aurantium. Zauważają to obecnie również producenci suplementów diety i w najlepszych jakościowo produktach ten związek jest już regularnie stosowany. Liczne korzyści jakie możemy otrzymać to oczywiście przede wszystkim szybsza i skuteczniejsza utrata tkanki tłuszczowej, łatwiejsze kontrolowanie apetytu oraz zoptymalizowanie pracy naszego metabolizmu. To jednak nie wszystko, przypuszcza się że bardzo korzystnie wpływa także na poziom energii, zwiększenie wytrzymałości oraz poprawia nastrój. Dzięki temu obecny jest nie tylko w spalaczach tłuszczu takich jak Fenix Ground Zero czy Stimerex ES, ale również znajduje zastosowanie w suplementach przed treningowych. Prawdopodobnie Jego potencjał energetyzujący uwalniany jest w pełni przy połączeniu z bezpośrednimi stymulantami CUN jak np. kofeina. Nie ulega wątpliwości że jest to bardzo ciekawy związek dla osób które dążą do utraty tkanki tłuszczowej, a co najważniejsze dokładnie przebadany pod względem skuteczności.

Bibliografia:
http://www.academia.edu/10829150/Isopropylnorsynephrine_is_a_stronger_lipolytic_agent_in_human_adipocytes_than_synephrine_and_other_amines_present_in_Citrus_aurantium
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5655712/
https://www.researchgate.net/publication/49850865_Isopropylnorsynephrine_is_a_stronger_lipolytic_agent_in_human_adipocytes_than_synephrine_and_other_amines_present_in_Citrus_aurantium

Udostępnij.

O autorze

Ekspert z dziedziny suplementacji i odchudzania. Wieloletni certyfikowany trener. Z wykształcenia specjalista z zakresu biochemii, metodologii żywienia oraz metod treningowych, z pasji komentator świata kulturystyki i fitnessu.

Napisz odpowiedź