Fukoksantyna – spalacz tłuszczu brzusznego

0

Fukoksantyna to mało znany kartenoid występujący jedynie w brunatnych algach morskich u wybrzeży Japonii. Posiada unikalne właściwości w redukowaniu tkanki tłuszczowej białej, którą pokryte są mięśnie brzucha i bioder.

Jeśli naszym głównym celem jest utrata tkanki tłuszczowej, która otacza obszary naszego brzucha i uparcie poszukujemy informacji na ten temat, wówczas prędzej czy później natkniemy się na fukoksantynę, która choć nie cieszy się wielką popularnością z pewnością nie jest anonimowa. Występuje w sporej ilości termogeników na rynku suplementów, niestety najczęściej jednak w niezbyt imponujących dawkach. Warto jednak przyjrzeć się bliżej tej substancji ponieważ posiada liczne referencje naukowe dotyczącej swej skuteczności.

Czym właściwie jest oraz jak działa przy redukcji?

Jest to zaawansowany karotenoid którego podstawowym źródłem w naturze są wodorosty stąd też wynika ich charakterystyczna brunatna barwa. Jej przyjmowanie wiąże się z wieloma korzyściami do których należy między innymi właściwości silnego antyoksydantu co jest bardzo ważne przy dzisiejszym stylu życia wielu z nas. To jednak dopiero początek, ponieważ lista zasług fukoksantyny dla naszego ciała jest bardzo długa i możemy tutaj wymienić np. wspieranie pracy wątroby, zwiększone przyswajanie ważnych składników pokarmowych takich jak niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe oraz poprawa metabolizmu węglowodanów. Ważne jest także zmniejszenie ilości negatywnego cholesterolu oraz obniżenie u wielu osób nadmiernego ciśnienia, co wiąże się z jej kolejnym atutem, czyli możliwością suplementacji nawet przez osoby z pewnymi dolegliwościami.

Wśród osób które interesują się suplementacją znajduje się bardzo wielu zwolenników fukoksantyny. I nie są to informację bezpodstawne, ponieważ działa ona realnie na tkankę tłuszczową białą z którą staramy się walczyć na wszelkie możliwe sposoby. Karotenoid ten działa na lipolizę tłuszczu białego nie powodując jednak cech charakterystycznych dla wielu termogeników takich jak nadmierne pobudzenie czy stymulacja centralnego kładu nerwowego. Wielu osobom takie właściwości mogą przeszkadzać, a w niektórych przypadkach nawet z konieczności wykluczyć stosowanie takich produktów.

Czy fukoksantyna rzeczywiście jest skuteczna?

Jak się okazuje tak, czego dowodem są badania wykonywane już od kilkunastu lat. Początkowo głównym obiektem badań były zwierzęta, jednak swego czasu doczekaliśmy się badań z udziałem kobiet w średnim wieku u których odnotowano ubytek tkanki tłuszczowej podczas suplementacji. Mimo tego niestety bardzo ciężko określić ze 100% pewnością wpływ tej substancji, ponieważ podobnych badań z udziałem ludzi jest bardzo niewiele, jednak dają one obiecujące wyniki które pozwalają pozytywnie patrzeć w przyszłość fukoksantyny. Ma ona i tak znacznie bardziej rzetelne poparcie w badaniach od wielu popularniejszych od niej związków, w przypadku których skuteczności tak naprawdę nigdy nie wykazano.

Podsumowanie.

Fukoksantyna to z całą pewnością ciekawy karotenoid który odnajdzie miejsce w suplementacji wielu z nas. Może być świetnym rozwiązaniem jako zamiennik dla innych spalaczy tłuszczu takich jak termogeniki bądź stanowić ciekawą odskocznie od nich. Warto wspomnieć, że nasila ona również produkcję ciepła, mimo nie wywoływania doraźnych efektów które znamy między innymi ze sposobu działania kofeiny. To co działa w Fukoksantynie to to kartenoidy Fucoxanthin, jedynym suplementem na rynku zawierającym czyste kartenoidy Fukoksantyny jest spalacz tłuszczu Evolab Alphaburn. To suplement zaprojektowany tylko i wyłącznie w celu redukcji tkanki tłuszczowej białej i jako jedyny na rynku oparty o związki o potwierdzonej skuteczności działające dokładnie w tym zakresie. Jeśli interesuje nas spalacz tłuszczu brzusznego to jest to obecnie najlepsza opcja na rynku.

Udostępnij.

O autorze

Ekspert z dziedziny suplementacji i odchudzania. Wieloletni certyfikowany trener. Z wykształcenia specjalista z zakresu biochemii, metodologii żywienia oraz metod treningowych, z pasji komentator świata kulturystyki i fitnessu.

Napisz odpowiedź