Evolab Alphaburn – opinie i efekty oraz działanie i analiza składu

6

Evolab Alphaburn - opinie i efekty

9.5 Idealny

Spalacz Evo Lab Alphaburn może stanowić uzupełnienie klasycznego spalacza termogenicznego lub lipotropowego w celu uzyskania maksymalnych efektów w krótkim czasie. Idealny dla osób które testowały już wszystko i nic nie było w stanie pomóc w walce z uporczywym tłuszczem.

 • Spalanie uporczywego tłuszczu 9.9
 • Przeciwdziałanie otłuszczaniu organizmu 9.1
 • Hamowanie łaknienia 8.2
 • Działanie diuretyczne 8.4
 • Oceny uzytkownika (177 głosów) 5.7

Targetowy spalacz tłuszczu EvoLab Alphaburn to suplement ukierunkowany na działanie w jednym celu – redukcję uporczywej (opornej) tkanki tłuszczowej białej.

Dlaczego tkanka tłuszczowa zgromadzona w okolicy brzucha, bioder, a u kobiet także na udach jest tak trudna do redukcji? Wynika to z jej budowy oraz roli jaką pełni w organizmie.

W dużym uproszczeniu nasze ciało pokrywają dwa rodzaje tkanki tłuszczowej: tkanka tłuszczowa brunatna (brązowa) oraz tkanka tłuszczowa biała. Ta pierwsza służy organizmowi jako stosunkowo łatwo dostępne źródło energii (zaraz po glikogenie) i dzięki niej wytwarzane jest w procesie termogenezy ciepło do utrzymania stałej temperatury ciała. Jest ona dobrze ukrwiona i organizm pod wpływem deficytu kalorycznego czy aktywności fizycznej chętnie po nią sięga w celu wytwarzania niezbędnej energii. Inaczej jest w przypadku drugiego rodzaju tłuszczu, czyli tłuszczu białego. Jest to tkanka tłuszczowa słabo ukrwiona i jej poziom regulują receptory alfa-2 adrenergiczne. Organizm sięga po niej w ostateczności, najczęściej nie czerpiąc z niej bezpośrednio energii, lecz wraz ze spadkiem poziomu tłuszczu brunatnego, konwertuje stopniowo tłuszcz biały w tkankę tłuszczową brunatną. Dość istotną różnicą między owymi dwoma rodzajami tłuszczu jest to jakie rejony ciała pokrywają. O ile tłuszcz brunatny możemy znaleźć na całym ciele, o tyle tkanka tłuszczowa biała gromadzi się głównie w okolicy brzucha, bioder, a u kobiet także na udach. Często tkanka tłuszczowa nie tworzy jednolitej struktury, natomiast jest rozproszona – to właśnie jest tzw. cellulit, czy jak kto woli “skórka pomarańczy”. Największą wadą tłuszczu białego jest fakt, iż możemy być szczupli, a mieć nadmiar tłuszczu właśnie we wspomnianych okolicach. To bolączka wielu osób, tym bardziej, że w przypadku tradycyjnych metod jak trening czy dieta, jeśli nie towarzyszy temu jednocześnie regularność, najczęściej nie widać zadowalających efektów. Na rynku jest wiele spalaczy tłuszczu, które reklamowane są jako panaceum na uporczywy tłuszcz, czy kolokwialnie określanych jako spalacze tłuszczu z brzucha. Zostawmy jednak marketing na boku… Tak na prawdę tylko niewielka ilość składników aktywnych ma potwierdzoną skuteczność (u ludzi) w redukowaniu tkanki tłuszczowej białej i właśnie tymi składnikami zajmiemy się w niniejszym artykule przy okazji analizy najpopularniejszego “spalacza brzucha“, jakim niewątpliwie jest Evolab Alphaburn.

Spalacz Evolab Alphaburn – analiza składu

Formuła Alphaburn’a jest otwarta, oznacza to, iż producent nie stosuje mieszanki zastrzeżonej (tzw. proprietary blend) tylko wyszczególnia ilościowo i jakościowo każdy składnik aktywny produktu. Można na tej podstawie wywnioskować, czy użyte zostały dawki kliniczne poszczególnych substancji czynnych i czy mają one realne działanie w kierunku w jakim ma działać dany produkt.

Rauwolfia Canescens (90% Rauwolscine) – ekstrakt z rauwolfii kanescens starndaryzowany jest na 90% rauwolscyny. Rauwolscine to inne określenie alkaloidu o nazwie alfa-johimbina. Alfa johimbina to odmiana bardzo popularnej johimbiny, która posiada większą efektywność w redukowaniu tłuszczu białego, ma dłuższy okres półtrwania i działa bardziej selektywnie od klasycznego chlorowodorku johimbiny. Co istotne, pozbawiona jest skutków ubocznej johimbiny takich jak kołatanie serca, pobudzenie czy uczucie niepokoju.

Badania potwierdzające skuteczność:

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/6276200

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/8517875

https://patents.google.com/patent/US4895845

Fucoxanthin (Laminaria Japonica Extract) – jest to ekstrakt listownicy japońskiej standaryzowany na zawartość koretenoidów fukoksantyny. Fukoksantyna to dość przełomowy składnik o właściwościach redukujących tkankę tłuszczową. Jego wyjątkowość polega na fakcie, iż według badań skuteczność tego karotenoidu wrasta wraz z czasem jego stosowania (inaczej niż wygląda to w przypadku większości substancji czynnych). Wynika to z faktu, iż fukoksantyna akumuluje się w adipocytach tłuszczu białego i nasila ich konwersję do tłuszczu brunatnego, który jak wyżej wyjaśniliśmy jest znacznie łatwiejszy do redukcji przez organizm. Co więcej, dowiedziono iż fukoksantyna redukuje także niebezpieczną dla zdrowia tkankę tłuszczową trzewną, którą pokryta jest m.in. nasza wątroba.

Badania potwierdzające skuteczność:

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3210606/

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4461761/

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4461761/

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19840063

Fucoidan (Brown Seaweed Extract) – ekstrakt z brązowych alg morskich standaryzowany na zawartość fukoidanu to składnik o bardzo ciekawych właściwościach. Co prawda nie redukuje bezpośrednio tkanki tłuszczowej, ale dowiedziono iż hamuje lipogenezę, czyli tworzenie się nowych komórek tłuszczowych oraz akumulację trójglicerydów. Ma także silne właściwości antyoksydacyjne. Ponadto poprawia wrażliwość insulinową komórek, przez co przeciwdziała tzw. efektowi jo-jo często mającego miejsce po zakończonej redukcji tłuszczu

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21892350

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19883681

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16395421

Bioperine® – ekstrakt z pieprzu czarnego standaryzowany na zaawartość 95% bioperyny to składnik zastosowany przede wszystkim w celu maksymalnej absorpcji powyższych ekstraktów roślinnych. Dodatkowo nasila procesy termogeniczne organizmu i zwiększa wytwarzanie soków żołądkowych.

Badania potwierdzające skuteczność:

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21434835

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2714833/

Evolab Alphaburn opinie

Oceniając skład Alphaburna, można stwierdzić, że oparty jest on o składniki mające potwierdzoną skuteczność i dawki klinicznej (w porcji dziennej, 3 kapsułki) poszczególnych substancji czynnych. Jako produkt targetowy sprawdza się u osób ze stosunkowo niskim poziomem tkanki tłuszczowej lub jako dodatek do podstawowego spalacza czy to termogenicznego czy lipotropowego. Pośród dostępnych na rynku “spalaczy miejscowych” (Target-A2, Ta2 Max, Olympus Rauwolscine, Epitome oraz ,  posiada najbogatszy skład.

Zachęcamy osoby, które stosowały produkt do dodawania rzetelnych opinii na temat spalacza targetowego Alphaburn w komentarzach do artykułu.

Udostępnij.

O autorze

Ekspert z dziedziny suplementacji i odchudzania. Wieloletni certyfikowany trener. Z wykształcenia specjalista z zakresu biochemii, metodologii żywienia oraz metod treningowych, z pasji komentator świata kulturystyki i fitnessu.

6 komentarzy

 1. Ja na początku byłem szczerze mówiąc sceptyczny do stosowania tego środka. Zawsze końcówkę redukcji robiłem na klasycznej johimbinie hcl, jednak nie zdawało to egzaminu w takim stopniu jaki oczekiwałem. Efekty były delikatnie mówiąc przeciętne, a ciągłe drgawki czy osłabienie coraz bardziej męczące. Alphaburn stosowałem przez ostatnie 8 tygodni redukcji czyli 2 opakowania. Efekt jest świetny i co najważniejsze szybko widać postępy. Zrzuciłem w tym czasie 5,5kg lecz był to już ostatni, najtrudniejszy tłuszcz do usunięcia. Najlepiej obrazuje to wymiar pasa ponieważ zmniejszył się z 83 do 76 cm, przy czym wszystkie mięśnie są świetnie widoczne, a waga pokazuje 7% body fat. Zdecydowanie można polecić jeśli komuś szczególnie zależy na brzuchu czy boczkach.

 2. Nie wiem jak u was, ale na mnie ten środek zadziałał dużo lepiej niż kiedyś tak chwalony target a2. Miał super opinie i oczywiście skusiłam się na Jego przetestowanie. Efekty owszem były, jednak 2 kg w ciągu miesiąca nie do końca mnie satysfakcjonowało. Potem miałam bardzo długą przerwę przez kontuzje i obecnie waga wynosiła 67 kg przy 169 cm.

  Po pełnym opakowaniu Alphaburn oscyluje w granicach 61 – 62 kg, ale wygląda zdecydowanie lepiej niż pokazują cyfry. Cellulit jest praktycznie niewidoczny, a na brzuchu posiadam niemal idealnie taki sam zarys mięśni jak w zeszłym roku przy wadze 55kg. Fajnie, że można łączyć go z kawą, ponieważ nie potrafię z niej rezygnować, a większość spalaczy ma już niestety solidną dawkę kofeiny.

 3. Dla mnie środek jest rewelacyjny w kwestii spalania tłuszczu na brzuchu. Pierwszy raz widzę realne efekty po suplemencie. Minusów właściwie żadnych nie dostrzegam, jedynie lekko hamuje apetyt w moim przypadku, ale to raczej atut. Waga pokazuje 4 kg mniej w ciągu ostatniego miesiąca, a więc idealnie. Wcześniej stosowałam ten sam produkt w połączeniu z ground zero i spadło blisko 8 kilogramów, dlatego uważam że na redukcje są to świetne środki. Miałam obawy czy sam alphaburn będzie teraz działał, ale jak najbardziej się nie zawiodłam.

 4. spalanie oceniam 10 na 10, z pasa zeszło 9cm

  natomiast niestety nie hamował u mnie łaknienia, ani nie odczuwałem pobudzenia, a czasami by się przydało

 5. Moja sytuacja jest nieco inna, ponieważ z powodów dolegliwości związanych z aparatem ruchu moja aktywność fizyczna ogranicza się jedynie to spacerów w niezbyt szybkim tempie, dlatego nie oczekiwałem wybitnych efektów, jednak postanowiłem spróbować. Lekko ograniczyłem kalorie i włączyłem Alphaburn. Obecnie jestem przy samej końcówce opakowania i dzisiaj zamówiłem kolejne, ponieważ jestem zdania, że po prostu warto. W porównaniu do wszystkiego innego bez stymulantów, a sporo tego próbowałem to należy się zasłużone 10 / 10. Brak jakichkolwiek negatywnych skutków, a waga pokazała blisko 5 kilo mniej, co prawda mam nadwagę 94kg na 178 cm, to jednak widać po pasku sporą progresję. Mam nadzieje zejść docelowo do 85 kg i coraz bardziej wierzę w to, że jest to realne do osiągnięcia.

 6. stosuje go dopiero ponad 2 tygodnie więc moja ocena nie będzie zapewne kompletna, natomiast w tym czasie zgubiłem 3 cm w obwodzie pasa, 4 w biodrach oraz 4kg na wadze

  wynik ten uznaje za bardzo dobry, chociaż szczerze powiem, że właśnie czegoś takiego się spodziewałem po tym środku
  ja nie odczuwam praktycznie żadnego pobudzenia czy zwiększenia temperatury, ale to chyba normalne.

Napisz odpowiedź