Chrom, zielona herbata, młody jęczmień, zielona kawa

0

Opinie

2.7 Nie działa

Suplementy oparte o chrom, młody jęczmień, zieloną kawę czy herbatę często są reklamowane jako idealne tabletki na odchudzanie. Z realną skutecznością mają niewiele wspólnego i ich działanie ogranicza się jedynie do funkcji prozdrowotnych, a w kwestii spalania tłuszczu to drobna kosmetyka nie warta uwagi, ani pieniędzy.

  • Spalanie tłuszczu 1.5
  • Hamowanie łaknienia 2.1
  • Wzrost energii 1.9
  • Działanie prozdrowotne 5.3
  • Oceny uzytkownika (0 głosów) 0

Chrom
Wykazuje właściwości obniżające poziom cukru we krwi i na tym jego potencjał wspierający odchudzanie się kończy. Nie jest to jednak silny insulinomimetyk, także jego działanie jest raczej kosmetyczne jeśli chodzi o realny wpływ na spadek masy ciała. Co więcej chrom obniża skuteczność antykoncepcji, co często z automaty skreśla go jako pomocnika w odchudzaniu.

Zielona herbata
Przez wiele lat do dnia dzisiejszego zielona herbata kojarzy się z osobami odchudzającymi. Jest to jednak całkowicie mylne, ponieważ nie zawiera żadnych związków o potwierdzonej skuteczności w zakresie redukcji tkanki tłuszczowej. Jest jednak naturalnym antyoksydantem, dlatego ze względu na swoje właściwości prozdrowotne może być dla nas uzupełnieniem diety.

Zielona Kawa
W ostatnim czasie tabletki zawierające ekstrakt z zielonej kawy zyskały bardzo dużą popularności. Są one źródłem kwasu chlorogenowego, jednak ten związek posiada skuteczność potwierdzoną wyłącznie badaniami na szczurach. Do tej pory nie przeprowadzono żadnych wiarygodnych badań na ludziach, trudno więc przypuszczać by był to skuteczny sposób na odchudzanie. Niezależne opinie na temat ekstraktu z zielonej kawy jasno wskazują na brak potencjału tej substancji.

Młody jęczmień
Dyskusje na Jego temat wywołują bardzo wiele niepotrzebnych kontrowersji. Udowodniono, że młody jęczmień jest wartościowym składnikiem diety, lecz o typowo prozdrowotnym działaniu. Działa oczyszczająco na organizm, jednak wpływ na spalanie tłuszczu ma niestety zerowy. Z punktu widzenia osób odchudzających się, suplementacja młodym jęczmieniem nie wnosi nic wartościowego do walki z nadwagą.

Więcej wiadomości o suplementach ważnych dla osób modelujących aktywnie własną sylwetkę znajdziesz na stronie http://www.bestbody.com.pl/spalacze-tluszczu-c-41.html

Udostępnij.

O autorze

Ekspert z dziedziny suplementacji i odchudzania. Wieloletni certyfikowany trener. Z wykształcenia specjalista z zakresu biochemii, metodologii żywienia oraz metod treningowych, z pasji komentator świata kulturystyki i fitnessu.

Napisz odpowiedź