Alpha GPC – najlepsze wsparcie dla mózgu

0

Alpha GPC czyli Alfosceran Choliny to według wielu niezależnych badań najlepsze wsparcie dla naszego mózgu nieocenione w każdym wieku.

Alpha GPC to nic innego jak jedna z najlepszych postaci doskonale znanej większości z nas Choliny. Wyróżnia się jednak bardzo wysoką biodostępnością oraz znacznie szerszym i przede wszystkim skuteczniejszym działaniem na organizm. Wspomaganie pracy naszego mózgu poprzez stosowanie odpowiedniej suplementacji jest bardzo popularne w ostatnich latach, a przygotowywanie się do ciężkich egzaminów niemal wymagają odpowiednio dobranych środków. Choć do dziś suplementy kojarzą się nam przede wszystkim ze sportowcami, to rozwój rynku i rosnąca popularność tej branży sprawia że zaczyna się to małymi krokami zmieniać.

Alfosceran Choliny należy do jednych z najlepiej przebadanych suplementów pod kontem działania na poprawę funkcjonowania układu nerwowego. Pełni w organizmie rolę nośnika dla Choliny w CUN i wspomaga jej transport. Jego budowa nie różni się na pierwszy rzut oka od budowy błon komórkowych, a to między innymi z nich zbudowany jest cały obszar mózgu.

Nootropiki, do których należy Alpha GPC to substancje które według niektórych klasyfikacji są nawet lekami których jedną z najważniejszych funkcji jest stymulowanie metabolizmu głównego ośrodka nerwowego. Przekłada się to oczywiście na zwiększone zdolności zapamiętywania przez danego człowieka, długofalową poprawę pamięci oraz oczywiście większą zdolność do maksymalnego skupienia i koncentracji w danej chwili. Warto wspomnieć, że obecnie coraz więcej osób w pełni zdrowych korzysta z tego typu środków aby poprawić swoje parametry umysłowe. Istnieje ich bardzo wiele jak do zdecydowanie najczęściej stosowanych możemy zaliczyć kofeinę, tyrozynę, nikotynę czy różnego rodzaju naturalne zioła. Nie brakuje jednak znacznie silniejszych substancji jak chociażby pircetam czy aricept.

Specyfika działania Alfa GPC.

Warto w pierwszej kolejności nadmienić że Alpha GPC należy do grupy związków doskonale przebadanych zarówno pod względem skuteczności jak i bezpieczeństwa. Większość badań nie potwierdza występowania jakichkolwiek skutków ubocznych co z pewnością cieszy Jego zwolenników. Stosowanie choliny w rozsądnych dawkach jest więc w pełni bezpieczne, a ewentualne przedawkowania najczęściej kończy się bólem głowy lub biegunką.

Alpha GPC to przede wszystkim znaczny wzrost acetylocholiny w mózgu, a to oznacza sprawniejsze Jego funkcjonowanie. Warto jednak dostrzec takie korzyści jak lepsza koordynacja ruchowa oraz lepszy refleks, co ma zastosowania w różnych sportach np. sztukach walki czy grach zespołowych. W stosunku do grup placebo, regularna suplementacji Alpha GPC wiązała się także z przyrostami siły. Co ciekawe jedne z badań przeprowadzane pod koniec XX wieku wykazują, że przyjmowanie Alfosceranem choliny wiąże się z większym wytwarzaniem hormonu wzrostu, jednak najczęściej dotyczy to osób w starszym wieku. Prawdopodobnie jest to powiązane ze znacznie większą degradacją neuronów niż we wcześniejszym okresie życia.

Nie ulega wątpliwości, że na suplementację Alpha GPC warto się zdecydować gdyż jest to niezaprzeczalnie najlepsze źródło choliny jakie istnieje w postaci suplementów diety. Posiada ona pełne bezpieczeństwo co potwierdziło przeprowadzanie badań z tym związkiem na osobach zmagającymi się z padaczką lub chorobą Alzheimera. Wspomaga między innymi regenerację i odbudowę neuronów u osób dotkniętych różnymi schorzeniami. Dla ludzi zdrowych jest również nieoceniona w zakresie poprawy sprawności umysłowej, a niekiedy również fizycznej.

Udostępnij.

O autorze

Ekspert z dziedziny suplementacji i odchudzania. Wieloletni certyfikowany trener. Z wykształcenia specjalista z zakresu biochemii, metodologii żywienia oraz metod treningowych, z pasji komentator świata kulturystyki i fitnessu.

Napisz odpowiedź