Nie działające produkty na odchudzanie

0

Produkty nie działające na odchudzanie czy tabletki odchudzające, które są przereklamowane to grupa suplementów które niestety spalaczami tłuszczu są tylko i wyłącznie z nazwy oraz rozbudowanych działań marketingowych producentów.

Większość z nich zawiera substancję o potwierdzonej nieskuteczności oraz braku pozytywnego wpływu na redukcję tkanki tłuszczowej. Do takich związków możemy zaliczyć między innymi l-karnitynę, CLA, Zieloną herbatę oraz chrom, czyli składniki wielu reduktorów tłuszczu. Warto podkreślić, że składniki te cieszą się bardzo dużą popularnością oraz istnieją na rynku suplementów od wielu lat, jednak poza delikatnym działaniem prozdrowotnym nie wnoszą absolutnie nic do naszej walki z nadmiarem kilogramów.

Mimo coraz powszechniejszego dostępu do wartościowych źródeł wiedzy wiele osób nadal żyje w przekonaniu, że to co najpopularniejsze jest najbardziej skuteczne, jednak prawda okazuje się być całkowicie inna. Jeśli zatem spotykasz się z opinią o pozytywnych rezultatach wynikających ze stosowania wyżej wymienionych substancji, to prawdopodobnie mamy do czynienia z efektem placebo, a zgubione kilogramy to zasługa ćwiczeń oraz zdrowego i racjonalnego odżywiania.

Udostępnij.

O autorze

Nasz zespół to grupa osób, które nie tylko są specjalistami z zakresu suplementacji, biochemii, metodologii żywienia oraz metod treningowych, ale także pasjonatów codziennie poszerzających swoją widzę i doświadczenie.

Napisz odpowiedź