Motywacja do odchudzania

0

Lato to pora roku w której wszelkiego rodzaju siłownie, fitness kluby, dietetycy oraz sklepy ze zdrową żywnością oblegane są najbardziej. Wszystko z powodu zbliżającej się letniej pogody, wyjazdów i innych czynników które sprawiają że wzrasta ilość okazji do zaprezentowania swojej sylwetki. Niestety bardzo duża część osób która pragnie zmienić wygląd swojego ciała rezygnuje z zamierzonego celu już po pierwszych tygodniach. Co zatem należy zrobić aby wytrwać w swoich postanowieniach jak najdłużej ? Warto wyznaczyć sobie realny cel oraz znaleźć odpowiednią dawkę motywacji do Jego realizacji.

Bardzo ważne jest uświadomienie przede wszystkim samemu sobie fakt, iż podjęcie próby odchudzania jest dla nas sukcesem, czymś z czego możemy być dumni. Tymczasem wielu z nas popełnia radykalny błąd traktując swoją dietę czy ćwiczenia jak temat tabu. Odczuwamy wstyd i skrępowanie wśród znajomych, przy rodzinnym stole czy też w pracy. Kluczowym czynnikiem pozwalającym zatrzymać zniechęcenie i dostarczyć nowej dawki motywacji jest wsparcie innych. Dużym ułatwieniem w realizacji celu może być znalezienie sobie osoby która również będzie dążyła do walki z nadmiernymi kilogramami. Pozwala to na swobodne samopoczucie, wymianę doświadczeń oraz wspólną satysfakcję nawet z malutkich sukcesów. Warto wiedzieć, że taka osoba doskonale zdaje sobie sprawę jak wiele wyrzeczeń kosztuje nawet najmniejszy kroczek w drodze do szczupłej i estetycznej sylwetki. To jak ważne jest wsparcie innych ludzi w walce z nadwagą zostało wielokrotnie udowodnione naukowo, a osoby mogące liczyć na przychylność innych znacznie częściej osiągają końcowy sukces.

Jeśli nie mamy możliwości by swoją pasją podzielić się z kimś bliskim lub znajomym, wówczas znakomitą alternatywą wydaje się być strony i fora internetowe które dają niemal nieograniczone możliwości do nawiązania kontaktu z innymi osobami pragnącymi pozbyć się nadmiaru kilogramów. Internauci bardzo często potrafią w fachowy sposób doradzić i udzielić wielu cennych wskazówek dotyczących diety, treningu oraz doboru odpowiednich suplementów. Bardzo często dużą dawką motywacji są dzienniki treningowe wielu osób gdzie możemy zaobserwować ich przemiany, walkę z nadmiarem kilogramów oraz często natrafić na prawdziwą kopalnię cennej wiedzy płynącej z własnego doświadczenia. Jest to również świetne miejsce aby wspólnie zastanowić się nad przyczyną konkretnego problemu

Udostępnij.

O autorze

Nasz zespół to grupa osób, które nie tylko są specjalistami z zakresu suplementacji, biochemii, metodologii żywienia oraz metod treningowych, ale także pasjonatów codziennie poszerzających swoją widzę i doświadczenie.

Napisz odpowiedź